Peníze jsou to hlavní

Peníze jsou pro každého člověka, a tedy i pro soukromé podnikatele, naprosto nepostradatelné. A není na tom vůbec nic udivujícího, protože my lidé právě za peníze získáváme skoro všechno, co potřebujeme, abychom mohli na tomto světě vůbec existovat, a soukromí podnikatelé navíc potřebují nějaké ty peníze i k investování do svého podnikání, které by jinak zkrachovalo a nemohlo je živit.

ruská mince

Každý, kdo má svoji firmu, tak usiluje o to, aby si s její pomocí vydělal dost. Aspoň právě tolik, aby to stačilo na jeho živobytí a na všechno, co je třeba financovat v souvislosti s oním podnikáním. Jenže se už dávno dobře ví, že zisk není v byznysu nikdy stoprocentně jistý. A tudíž dochází i k tomu, že by se do nějaké firmy měly investovat peníze, které ale nejsou k dispozici. Podnikatel si je prostě nedokázal vydělat, a tak je nemá a nemůže je do svého podnikání vkládat.

Jenže kdyby se podnikání nefinancovalo, jednoho dne by skončilo na mizině, stejně jako jeho provozovatel. A když jsou tak peníze pro další podnikání potřeba, není prostě vyhnutí a soukromník si je musí od někoho aspoň půjčit. A protože jde o docela velké sumy, jež mu jen tak někdo neposkytne, musí se obvykle kvůli půjčce oslovit finanční ústav, který má velké peníze k dispozici.

indické bankovky

Jenže když se osloví banka, nejednou to špatně skončí. Protože bankovní pravidla říkají třeba to, že musí mít žadatelé o půjčky velké příjmy, které zajistí bezproblémové splácení, a čisté registry dlužníků, které potvrzují ochotu splácet. A kolik je jenom podnikatelů, kteří si nepřicházejí na dost velké peníze a už někdy v minulosti finančně zhřešili! A ti by měli odejít s nepořízenou.

Ale i když někdo v bance neuspěje, není to nevyhnutelně katastrofa. Pokud podnikání neprospěje bankovní půjčka, třeba mu prospěje aspoň hypotéka bez příjmu od nebankovní společnosti. I ta nabízí dost velké peníze, jež se ale získávají snadno. A proto často podnikatelům pomohou.

Doporučené články