Rubriky
Nákupy

K čemu slouží zahradní solární sprcha

Bazény se již staly standardem našich zahrad. Ovšem vývoj se rozhodně nezastavil, a tak přibývají další a další zařízení, která nám mají přinést pohodu a odpočinek. Jedním z nich je i solární sprcha, kterou najdeme na zahradách stále častěji.

V podstatě funguje jako ta klasická, jen s drobnými omezeními. Do nádrže je napuštěna voda, která je následně pomocí Slunce ohřívaná na preferovanou teplotu. To se děje pomocí solárních panelů, které tuto práci zastanou podstatně rychleji a efektivněji. Když se pak chceme osprchovat, máme připravenou teplou vodu.

klasická domácí sprcha

Samozřejmě se můžeme ptát, k čemu to vlastně všechno je. Koneckonců, většina z nás má sprchu v domě, a to mnohem pohodlnější. Proč bychom tedy měli používat tuto zahradní? Pravdou je, že k tomu existuje hned několik důvodů.

Ten první má spojitost s výše zmíněným bazénem. Není totiž náhoda, že se bazén a zahradní sprcha vyskytují spolu. Umožní nám totiž, abychom ze sebe před koupáním spláchli veškeré nečistoty, například hlínu a prach z práce na zahradě, a nezanášeli je do bazénu. A naopak, po vykoupání ze sebe můžeme rychle spláchnout chlorovanou bazénovou vodu.

venkovní solární sprcha

To však není jediný účel. Pokud jsme například celí špinaví po pletí či rytí záhonu, můžeme se opláchnout přímo na zahradě, a nezanášet si tak nečistoty dovnitř do domu, kde bychom je následně museli uklízet.

Pokud máme domácí zvířata, jako například psa, pak i zde nám pomůže. Můžeme mu například opláchnout zablácené tlapky, než jej pustíme dovnitř do domu, případně jej umýt celého, pokud se mu podařilo třeba na procházce důkladně se vyválet v něčem ne zrovna voňavém, aniž bychom jej museli brát v takovém stavu domů a následně půl dne větrat.

Je tedy vidět, že má poměrně dost široké použití. Je tedy jen pochopitelné, že její popularita stoupá. S největší pravděpodobností se tedy v brzké době stane běžnou součástí našich zahrad.

Rubriky
Nákupy

Jak zařídit teplou vodu v bazéně

Bazén se v těchto parných letních dnech stává oázou ochlazení pro naše tělo. Člověk se po úmorné práci v horkém dni těší, nalije si oblíbený nápoj a ve stínu terasy či slunečníku skočí do svého bazénu pro osvěžení těla. Jenže ouha, voda je ledově studená, co s tím?

Řešení se nabízí úplně samo, použít bazénovou solární plachtu. Tato plachta má dvě výhody. Ta první je, že zachytává nečistoty, které mohou zalétnout do vody, ale ta hlavní výhoda je v tom, že udržuje teplotu vody a dokonce ji i ohřívá.

teplý bazén

Plachta je tvořená vzduchovými polštářky, které izolují vodní hladinu od okolního vzduchu, kdy jeho teplota je mnohdy nižší než voda, hlavně v noci. Tím omezí unikání tepla, které jde vzhůru a uniká pryč z bazénu.

Pokud bazén není používán, pak je vhodné bazén solární plachtou přikrýt, aby sluneční paprsky pomohly ohřát vodu a zároveň bazén ochránila před nečistotami.

Bazénová solární plachta se prodává ve třech barvách. A to bezbarvá – transparentní, modrá a černá. Bezbarvá folie se užívá tehdy, pokud je u bazénu nainstalován dodatečný ohřev vody. Tato plachta pouze izoluje od úniku tepla a zakrývá bazén před nečistotami. Ostatní barvy folie napomáhají i ohřevu vody bez použití dodatečného ohřevu, např. solárními panely.

Solární plachty se také vyrábí ve dvou tloušťkách a to 180 a 200 µm a v mnoha tvarech. Nejběžnější je tvar kruhový, čtvercový či obdélníkový a oválný. Zákazník si ale může plachtu nechat vyrobit na míru příp. si plachtu vyříznout svépomocí přímo na svůj bazén.

teplá voda v bazéně

Instalace plachty je úplně jednoduchá. Majitel ji položí na hladinu a roluje ji od kraje ke kraji a poté vyrovná. Jen je nutné dbát na to, že plachta musí být bublikovou stranou k vodní hladině. Tím zaručí, že plachta bude fungovat jak má.

Není také na škodu doplnit bazénovou solární plachtu o dodatečný ohřev vody. Kdy tím je zaručen rychlejší ohřev vody.

Rubriky
Nákupy

Štětovnice larsen je důležitá součást mnoha moderních staveb

Splouvání řek s sebou nese jistá úskalí a ta se projevují mimo jiné i v blízkosti říčních jezů. Některé je nutné pracně obcházet a lodě přenášet po břehu, jiné jsou za příznivých povětrnostních podmínek a stavu vody splavné. Splouvání jezů v nebezpečných úsecích si ovšem vyžádalo již desítky lidských životů v naší zemi a tak se vždy vyplatí nebezpečí na jezech nepodceňovat a zejména neriskovat. Nejnebezpečnější bývají válcové jezy, kde se v dolní části vytváří smrtící válec, z něhož je v mnoha situacích prakticky nemožný únik, ale k nebezpečným jezům se řadí i ty, kde na jejich profilech vystupují do popředí štětovnice larseny.

štětovnice na stavbě

Štětovnice larsen je speciální proprieta stavbařů, kteří mimo jiné rekonstruují vodní stavby, tedy samozřejmě i jezy. Využívá se tu ke dvěma účelům. Za prvé se štětovnicí nad jezem přepaží říční tok, voda se svede o kus dál a tím se zabrání průniku vody ke stavebnímu místu. Mohou se tu pak provádět i složité stavební operace, jako jsou opravy jezových těles, bagrování dna a betonování, rekonstrukce a výstavba mostních pilířů anebo uvádění do provozu malých vodních elektráren.

jez v Českém Krumlově

Jez s larseny nesjíždějte – pokud se chystáte na vodu a nemáte k dispozici kilometráž, opatřete si ji. Bývají tam vyznačené všechny jezy a u některých může být v popisu uveden výskyt štětovnice. Štětovnice larseny se u některých jezů ponechávají pro zpevnění celé konstrukce a zůstávají jejich součástí mnoho desítek let. Je to výhodné pro zadržování vody v místě jezového tělesa a propusti, s možností využití náhonů na mlýn, ovšem pro vodáky to znamená nebezpečí a riziko při splouvání, neboť štětovnice obvykle o malý kousek vyčnívají nad hladinu, anebo je již po nějaké době vymletý beton v jejich horní části. Každopádně pokud se řadíte mezi vodáky, máte větší šanci prozkoumat, jak takový larsen vypadá, a jak velký význam má u vodních staveb, bez nichž bychom nemohli využívat vodná rezervoáry tak, jak tomu v dnešní době je.

Rubriky
Nákupy

Ořechovka je všelék

Už jste někdy slyšeli o blahodárných účincích některých druhů likérů? Nejde jen o potěšeni z alkoholického nápoje, ale jeho pravidelným užíváním můžete zlepšit některé záležitosti vašeho zdravotního stavu. Opravdu je to tak, existuje řada likérů, u kterých byly prokázány pozitivní účinky na zdravotní stav. Likér z ořechů, známý jako ořechovka, je po celé generace používaný zejména na problémy se zažívacím traktem.

ořechový likér

Ořechovka jako bojovník s plísněmi. Pomáhá organismu pročistit se od plísní, které jsou součástí našeho života, a jejich přemnožení může vést k závažným onemocněním.

Určitě jste někdy od babičky slyšeli, že na žaludek a celkově bolesti a záběry trávicího traktu má ve skříni přípravou ořechovku. Vidíte, je to generacemi prověřený fakt.
Tím ale blahodárné účinky ořechového likéru nekončí. Pomáhá taky podpořit tvorbu krvinek, a krev dokáže pročistit.
Ořechy jsou dobré na nervovou soustavu, a to i kupodivu v podobě likéru. Jen ho zkrátka nesmí být moc.

Jak se vyrábí?
Nezralé ořechy se nakládají do lihu, kde nějakou dobu zrají – zdravé látky se volají do lihu, do kterého se přidává med s kořením a směs bylin. Díky tomu vzniká tento jedinečný likér, který má tak skvělé účinky na náš organismus. Byla by škoda jednu nebo dvě lahvičky nemít v záloze, když je to takový domácí lék. 🙂

Protože má ořechovka krásnou silnou vůni, přidává se i při pečení do těst a někdy i do polev. Skvěle chutná, koláčům i bábovce dodá jedinečnou chuť.

vlašské ořechy

U Lihovárka najdete vynikající likéry od všech možných výrobců. A dokonce zde najdete právě i poslední roky docela opomíjenou ořechovku. Vynikající je třeba od Žufánka, ale najdete u nás i méně známé výrobce. Ořechovku měl dřív doma každý, protože ji lidé používali na různé neduhy. Je škoda, že se na její účinky trošku pozapomnělo. Máte babičku, které sháníte dárek? Dejte jí vzpomínky na dřívější léta, která jí ořechovka určitě připomene.
Na výběr máte z osmi výrobců, ale ani s jedním nešlápnete vedle.

Rubriky
Nákupy

Gastroserver – výčepní zařízení s chlazením

Podle statistik se v České republice pije v zimě více víno a s teplým počasím na jaře nastává zvýšená konzumace piva. Jsme zkrátka pivní národ a málo kdo odolá orosenému půllitru tohoto troufnu si říci národního nápoje. Pokud se podíváte na prezentaci firmy LUKR CZ a. s., a ro přímo na webových stránkách zjistíte, že je mnoho cest, jak se k tomuto orosenému půllitru dopracovat a vybrat vše potřebné pro domácí i profi zařízení je trošku věda.

Trochu to zjednodušíme a budeme uvažovat klasické výčepní zařízení s chlazením. Pokud patříte mezi zákazníky, kteří se spokojí s řekněme levnějším no name zařízením, či jakousi sestavou, stačí si zajet do jednoho z mnoha hobby marketů a prostě vybrat asi spíš podle velikosti a designu než podle požadavků na kvalitu. Pokud vám ale záleží na celkovém kvalitním řešení, jste tady správně. Koneckonců, v současnosti je mnoho výrobců a producentů všech možných speciálních i standardních piv, na kterých si sládkové dali extra záležet a byla by víc než škoda nedopřát jim i kvalitní přípravu při servírování. Ono drahé šampaňské si také z plastu nevychutnáte.

Na zdraví

Pojďme se mrknout na řešení na doma, protože ne vždy se vám chce vyrazit do restaurace a třeba domácí, chápej zahradní, grilovačce se jen tak něco nevyrovná. Pro domácí využití rozlišujeme výčepní zařízení s kompresorem – suchá, tedy na bázi suchého chlazení a výčepní zařízení s kompresorem – vodní, tedy na bázi vodního chlazení. Pokud neplánujete takzvaný stálý provoz, tedy například již zmiňovanou grilovačku, ale non stop, doporučujeme výčepní zařízení suché. Oproti vodnímu chlazení vyniká především tím, že jsou zde minimální nároky na údržbu a nemusíte vylívat a měnit vodu. Pro domácí využití ideál.

pivo slad

Jak bylo zmíněno v úvodu, je to celé trošku věda, tak snad se podařilo vás alespoň správně nasměrovat, kam na možnosti mrknout. V jednoduchosti je síla, doporučujeme tedy obrátit se na našeho specialistu a krom kompletního infa získat i aktuální akční nabídky, které vám při rozhodování určitě pomohou. Na zdraví.

Rubriky
Nákupy

Trampolína a pohyb

Pokud trampolínu ještě nemáte, tak neváhejte s její koupí. Prakticky na malém prostoru se mohou vaše děti pořádně vyřádit a také zasportovat. Skákání na trampolíně je vždy zábava a pokud se to spojí s užitečností, tak je to jen a jen dobře.

skákání

Je to právě toto nářadí, které nás učí synchronizaci končetin našeho těla a disciplíně při doskoku. A když už nás to nebaví, může se jen tak „blbnout“, aby byla zábava. Hlavně děti to zbožňují, ale i dospělí se rádi vyřádí. A proč ne, je to na zdravém vzduchu, a tak nelze nic namítat.

O toto nářadí je také třeba se starat. Je to kvůli tomu, aby nám vydrželo co nejdéle a nemuseli jsme kupovat nové zařízení. Není třeba se toho obávat, trampolína není auto nebo počítač a zase tak moc toho nepotřebuje.

Pokud se o ni staráte stále, tedy pravidelně, tak nemusíte mít žádné obavy, protože případné kazy ihned odhalíte. Jak je však eliminovat.

Jedním ze základů je například krycí plachta na trampolínu. Ta totiž zabrání přístupu vody k železným částem a zabrání tak případné korozi. Pokud je správně použita, zabrání i přístupu různých nečistot, které vítr bere všude možně a zkouší je navát všude tam, kam nechceme.

trampolína

Výše zmíněné plachty se vyrábějí skoro v každé velikosti, takže není třeba mít obavy, že by se právě na vaši trampolínu nevešla, nebo nebyla. Ostatně, není nic snazšího než kliknout na modrý odkaz výše. Tím se dostanete na web prodejce těchto plachet a zde můžete klást dotazy, pokud něco nevíte, nebo si nejste jistí. A také si zde můžete ihned potřebné plachty objednat, abyste nezapomněli. Prodejce vám je doručí až k vám domů, když vám předtím doporučil tu správnou.

Pak už nezbývá než ji použít. Nemusíte trampolínu zakrývat denně, ani když víte že bude pršet. S plachtou se počítá víceméně v době, kdy nebudete trampolínu používat delší dobu. Třeba když jedete na dovolenou.

Rubriky
Nákupy

Základy šatníku

Také se vám stává, že otevřete skříň a marně do ní koukáte, nevíte, co si obléct? Pojďme se společně podívat na váš šatník. Postupně si rozebereme základní kousky, které vám pomůžou.

V každém šatníku by neměly chybět určité základní kousky, které vám pomůžou sestavit jakýkoliv outfit. Tyto kousky by měly tvořit jakési pilíře a moct vám ve chvíli, kdy nevíte, co na sebe. Nebo třeba v situaci, kdy máte pocit, že se k sobě jednotlivé kusy oblečení nehodí.

Úplně prvním základním kouskem budou jednoznačně „malé černé“. Jedná se o krátké jednoduché šaty v černé barvě. Měly by mít jednoduchý střih a příjemný materiál. Mohou být jak upnuté, tak i volné nebo v áčkovém střihu. Na tom příliš nezáleží, ale v každém případě by vám měly hezky sedět a měla byste se v nich cítit dobře. U těchto základních šatů se nebojte investovat více, klidně sáhněte po kvalitním značkovém kousku.

černé šaty

Basic základní černé šaty můžete nosit prakticky kamkoliv. Hodí se do práce i do školy. Chybu s nimi neuděláte na rodinné oslavě, na rande ani na koncertě. Dají se snadno kombinovat s elegantními lodičkami, ale i s teniskami či balerínami.

Dalším pilířem vašeho šatníku budou modré nebo černé džíny. Ty máme ve skříni skutečně asi každá alespoň několikrát. Tady opět platí, že můžete zainvestovat sama do sebe a dopřát si kvalitnější materiál a lepší značku. Džíny zase můžete kombinovat na nespočet způsobů s tričky, mikinami, košilemi, s čímkoliv vás napadne.

dámská souprava

Posledním basic kouskem, o kterém si dnes řekneme, bude pohodlná souprava. Je potřeba mít v šatníku pohodlné tepláky nebo legíny a k nim příjemnou mikinu. Takový set najedete například na stránkách Mladá móda. Skvěle se hodí na jakýkoliv výlet ať už do přírody nebo do města. Nosit dámskou soupravu https://www.mlada-moda.cz/damska-moda/soupravy můžete i doma a nikoho nepohorší, pokud si ji obléknete i do práce nebo do školy.

Rubriky
Nákupy

Viagra bez předpisu

Viagra bez předpisu Stejně jako u všech ostatních zdravotních problémů by i u poruchy erekce měla pilulka být až posledním řešením. Viníkem dysfunkce může být stres v práci či doma, deprese, zvětšená prostata, špatná životospráva, kouření, alkohol a spousta dalších neduhů či zlozvyků. Další problém je, že pokud má pacient skrytou srdeční vadu, polknutím modré pilulky doslova riskuje život pro pár minut rozkoše. Ano, sice si ušetří velmi intimní, a pro většinu mužů tedy nepříjemný rozhovor s lékařem, ale v porovnání s problémy, které sám sobě může přivodit, je to ta lepší varianta. Proto je opravdu důležité nejdříve přemýšlet o možnostech původu dříve, než bezmyšlenkovitě polknete nějakou chemii.

Volný prodej

Pokud se pacient k lékaři opravdu stydí, na trhu jsou znecitlivující gely, krémy a spreje na erekci, tekutý přípravek, který má rychlý účinek, či různá kosmetika, která ovlivňuje prožitek a prodlužuje samotný akt( je buď hřejivá, která prokrvuje, nebo chladivá, která spíš znecitlivuje). Ovšem ta na každého působí jinak intenzivně. Dále je možné použít nějaký mechanický prostředek, například pumpičku, která funguje na bázi podtlaku, nebo gumový škrtící kroužek. Ovšem je potřeba použít správnou velikost, jinak člověk sice ušetří rozhovor s lékařem na citlivé téma, ale nevyhne se odbornému odstraňování škrtidla ze svého soukromého místa.

Lékař vám poradí.

Cena viagry je momentálně asi 80kč za pilulku, ale vzhledem k blížícímu se konci patentní ochrany bude moci výrobek vyrábět více společností, proto bude postupně zlevňovat až tak na 40 Kč. Již nyní se ale dají koupit náhražky klasické viagry s podobnými účinky, ale s nesrovnatelně nižším rizikem, které obsahují podpůrné látky přírodního původu. Je to například Ženšen( rostlina, používá se sušený mletý kořen), Tribulus terrestris( bylina u nás neroste, použití- květy), Maca peruánská( plody se též suší a drtí), L- arginin( ten obsahují para ořechy), Kotvičník zemní( bylina vyskytující se v Evropě, Asii a Africe, která v kombinaci s dalšími látkami zvyšuje hladinu testosteronu a zvyšuje výkonnost) a spousta dalších. Výrobky obsahují i různé aminokyseliny živočišného původu. Konkrétně jsou součástí močovinového cyklu. Cena náhražky viagry je již nyní na asi 40ti Kč za tabletku.

Rubriky
Nákupy

Venkovní posezení

Samozřejmě, že pokud prší, tak to asi ne. Ačkoli, znám i takové lidi…

Jedním z nich jsem já sám. Vysedával jsem venku vždy když to šlo. Jen za deště byly potíže, a tak jsem nechal zastřešit starou pergolu a vysedával jsem tak i za deště. A to se to krásně psalo, kapky bubnovaly, kolem klid, prostě, pro mne idylka.

Každý, kdo má větší zahrádku by měl mít něco podobného. Lze to udělat i ze zbytků stavby, nebo z jiných rozličných materiálů, jenže to chce něco umět a mít na ty materiály štěstí. A pokud chce člověk nějaký altán či pergolu co nejrychleji, nemůže postupovat způsobem shora popsaným.

Takový člobrda si může koupit všechen materiál a pak běhat s metrem a libelou po zahradě. Nakonec stejně zjistí, že bude problém, nebo třeba stavět začne, ale ublíží si při tom.

Takže mu nezbude než sehnat nějakou pofiderní osobu, která zase něco přikoupí, něco udělá tam a něco zde, ale pak se na to stejně vykvajzne. Krucihiml s tím.

pergola zevnitř

Človíček si tedy na to objedná neznámou a neprověřenou firmu, která přijede i s materiálem, protože cizí používat přece nebude a tato postaví něco mezi králíkárnou a šibenicí. Šmarjá co s tím?

Nic, při prvním závanu větru to žbuchne samo a je klid. A jeden pak neví co dál.

Mám zde dobrou radu pro toho jednoho. Čti dále. A dozvíš se, co s tím.

Chce to prostě firmu, která pergoly, altány a vůbec všelijaké takové stavby provádí na profesionální úrovni. Má tedy samozřejmě všechny osvědčení, má na to i zkušené lidi a také potřebnou techniku. O materiálu se zde snad ani šířit nemusím.

pergola

Tato firma sem přijede a některý z jejich lidí se asi zeptá, na kolik altánků či pergol je zde ten materiál, ale pak se pustí do práce. To, co je nekvalitní dá stranou na podpal, a to svoje ve kvalitě první jakosti použije. Objednavatel sám může jen přihlížet, zda je to podle jeho gusta a přání a již večer si pod pergolou udělá pohodlí.

Rubriky
Nákupy

Dětský pokoj bez pomoci designéra?

Proč je vlastně tak těžké zařídit dětský pokoj, aby se v něm dítě cítilo dobře. V první řadě proto, že musí plnit hned několik funkcí najednou. Slouží jako prostor pro hraní, učení a odpočinek. Skloubit hned několik funkcí pokoje mnohdy v nepříliš vyhovující dispozici, není nic jednoduchého. Dítě by se ve svém pokoji mělo cítit příjemně a bezpečně. Následně by měl prostor sloužit k sebe rozvoji a realizaci některých životních plánů. Jak tedy navrhnout dětský pokoj, abychom využili každý centimetr čtvereční a zároveň minimalizovali následnou přestavbu v průběhu let? Jednou z možností je šikovný architekt nebo designér, s našimi radami ovšem realizaci dětského pokoje zvládnete i bez cizí pomoci.

 

Základ, který vydrží léta

Jak už bylo, aby dětský pokoj plnil svou funkci, musí být rozdělen hned na několik celků. Jejich funkce se bude v průběhu let mírně měnit, dispozice však zůstane stále stejná. Pokud zařizuje pokoj pro batole, k životu toho moc potřebovat nebude. S časem se ale bude vyvíjet a jeho nároky na prostor se budou zvětšovat. Je proto dobré vybírat nábytek, který poroste společně s dítětem.

dětský poko

Důležité jsou i barvy a barevné kombinace v dětském pokoji. Zatímco v prvních letech může být vaše ratolest z dětského pokoje v podobě jeskyně nebo hradu u vytržení, za pár let se za takový dětský pokojíček bude spíše stydět. Pro rozvoj osobnosti je lepší vsadit na jednoduchost a propůjčit dítěti trochu fantazie. Stejně je to i s barevnými stěnami, růžová nebo modrá stěna můžou z počátku vypadat jako jednoznačná volba, po pár letech zjistíte, že asi nebyla nejlepší rozhodnutí vsadit na tak výrazné a okázalé barvy.

světlý nábytek

Co se týče nábytku, skvěle dokáže do dětského pokoje zapadnout ten vestavěný. Vestavěné skříně Sten-skrine ctí dispozici pokoje a jsou vyrobeny z kvalitního materiálu. V prvních letech může skříň sloužit jako úložiště hraček, v pozdějším věku jako knihovna.