Rubriky
Mobil

Mobil v práci

Mobilní telefon je v dnešní době považován za úplnou nutnost a taky za klasiku. Já opravdu neznám člověka, který by neměl mobilní telefon. I když samozřejmě existují lidé, kteří mobilní telefon vůbec nechtějí. Zjišťovala jsem potom, proč ho nechtějí. A dozvěděla jsem se, že jsou lidé, kteří nemají rádi moderní dobu anebo různé moderní vymoženosti a futurismus. Myslím si, že se jim říká a amšové. A ti prý žijí někde na kraji vesnice anebo v lese, kde vůbec nemají třeba žádnou elektřinu anebo další elektrotechniku a nebo mobilní telefon či například televizi. Abych se vám přiznala, já bych se bez televize a bez mobilu a bez počítače asi zbláznila, jsem již nato moc zvyklý. Já vím, že si říkáte, že je to o zvyku. Protože si vzpomínám, když jsem byla dítě, tak mi žádný mobil nebo počítač vůbec nechyběl. První mobil a počítač jsem měla asi ve svých třinácti anebo patnácti letech.

S mobilem obvolávám klienty.

A od té doby, Jsem už bez toho nemohla být. Opravdu asi závislá jsem na mobilu a na počítači začala být, když mi bylo dvacet let. Protože jsem začala pracovat v práci, ve wellness centru, kdy jsem potřebovala k práci každý den počítač. Taky s mobilním telefonem anebo pevnou linkou stále obvolávala své klienty, takže práce s touto technikou pro mě byla opravdu na denním pořádku. A taky byla jsem ráda, že alespoň znám tyto základy, které k práci potřebuji.

Mobil a tablet mám doma.

Navíc taky jsem se potom na kurzu díky práci dozvěděla, co to znamenají různé složité technické názvy. Takže potom jsem si do mobilního telefonu taky musela stáhnout různé aplikace, které mi pomáhaly komunikovat se zákazníky anebo zjišťovat různé informace, které k práci ve wellness centru potřebuji. Jako třeba například objednávky anebo rezervace. Taky spolupráce s mobilním telefonem je pro mě opravdu důležitá a potřebuji ji ke své denní práci. Taky pracujete, kde potřebujete mobil? 

Rubriky
Mobil

Výhody užívání mobilního telefonu

Mobilní telefony jsou neoddělitelnou součástí dnešní, moderní doby. Spousta lidí si dnešní dobu nedokáže vůbec bez mobilního telefonu představit. Je to ve své podstatě naprosto logické. Mobilní telefony nám pomáhají ve spoustě oblastech života. Představte si například to, že bychom se nemohli během chvíle spojit s někým, kdo je na druhé straně republiky. Věcí, v kterém nám jsou mobilní telefony užitečné, je opravdu spousta. Dnes se společně podíváme na pár z nich. 

Mobil v rukách

Komunikace 

Jednou z hlavních výhod mobilních telefonů je samozřejmě možnost komunikace. Stačí nám pár vteřin na to, abychom se spojili například s rodinným příslušníkem, který žije klidně úplně v jiné zemi. Tohle dřív nešlo, buď se museli lidé spojit nějakými dopisy nebo se navštěvovat. Osobně to samozřejmě trvalo mnohem déle. Dnešní možnosti mají výhody ty, když člověk potřebuje řešit něco rychle a hned. Může to být výhoda například i pro rodinu. Pokud například otec nebo matka jezdí na pracovní cesty, můžou se s rodinou spojit přes videochat. Díky tomu mají aspoň lehký pocit, že spolu jsou. 

Kapesní pomocník 

Díky mobilnímu telefonu máme vše v podstatě tak nějak u sebe v kapse. Nemusíme u sebe nosit spoustu dalších věcí. Máme tak nějak vše v jednom. Nemusíme nosit hodinky, na čas se můžeme podívat jednoduše na mobilu. V mobilu máme taky spoustu aplikací, které nám usnadní fungování. Takovými aplikacemi můžeme například myslet navigaci, mapy, přehrávače hudby, a tak dále.  

YouTube na mobilu

Fotoaparát 

Jednou z velikých výhod mobilních telefonů jsou samozřejmě fotoaparáty a možnost focení. Díky tomu si nemusíme kupovat drahé zrcadlové fotoaparáty. Některé mobily v dnešní době mají opravdu kvalitní foťáky. Samozřejmě záleží, jak moc kvalitní druhy fotek chcete na některé mobilní fotoaparáty určitě stačit nebudou, ale na klasické focení jsou ideální. 

Rubriky
Mobil

Jak efektivně využívat mobily?

Člověk je od přírod líný, a proto se snaží si neustále ulehčovat práci. Proto taky člověk vymyslel různé spotřebiče a zlepšováky, díky kterým se už tolik nenadře. Neřekli byste to, ale i takový mobil nám dokáže značně ulehčit život. Dokážeme s ním volat, psát zprávy, používat internet, fotit, natáčet videa, používat aplikace, ztráta vše, co nám naše mobily nabízí. Někteří z nás na nich pracují téměř denně a několik hodin, protože nám prostřednictvím aplikací umí nahradit klasický počítač. Můžeme tak vytvářet prezentace, psát různé dokumenty, stříhat videa – cokoliv je třeba. Nicméně kromě práce nám telefony nabízí i spoustu zábavy, a tak se může stát, že nám telefony ukrojí z času více, než je nutné a než jsme zamýšleli. Jak tomu zabránit? Máme pro vás tři tipy.

telefon v ruce

Předem si určete, kolik času na telefonu denně strávíte. Že je to těžké? Zpočátku ano. Ale vymezte si čas strávený prací a čas na zábavu. Nepřetahujte. Pokud se stane, že je něco třeba dodělat ihned, zkraťte čas na zábavu.
Žádný telefon s přáteli či rodinou. Pokud jdete na návštěvu nebo si někam sednout, schovejte telefon do tašky a raději se věnujte konverzaci z očí do očí. Užijete si společně strávený čas a vaše ruce si odpočinou.
Doma jej používejte jen v nejnutnějších případech. I když si rádi píšete s přáteli, nemusíte to dělat celý večer. Když oba partneři hledí jen do mobilů, snadno jim vztah proteče mezi prsty.

muž držící telefon

Je opravdu důležité si rozvrhnout práci a čas strávený zábavou či komunikací s přáteli, a ten pak dodržet. Civěním do mobilu ztrácíme vztahy a čas, který můžeme využít lépe. Navíc naše chování kopírují naše děti, a my je tak nevědomky učíme, že chvění do mobilů celé hodiny a hodiny je normální. Nemusíte trávit víc času na mobilu než je potřeba, raději se věnujte partnerovi, rodině, dětem a přátelům. Ne jen online, ale hlavně osobně. Naučte se odkládat telefon zavčas, než si zaděláte na problém. Kdo by taky chtěl trávit život jen přes displeje?

Rubriky
Mobil

Mobilní telefony a úprava fotek

V dnešní době jsou mobily neodmyslitelnou součástí našich životů. Využíváme je prakticky ke všemu, bereme je všude sebou a když něco potřebujeme vědět, tak se radši zeptáme mobilů. Dříve jsme se na cestu ptali lidí, na příznaky a nemoci doktorů, pro věci jsme chodili do kamenných obchodů, vzpomínky jsme zaznamenávali přes kamery atd. Dnes je hold vše jinak. Když někam jedete, tak využíváte většinou mapy a navigace na mobilu. Když si chcete něco koupit, tak nakupujete online. Vzpomínky si zaznamenáváte na fotoaparát svého mobilu. Já bych se dnes chtěla zaměřit na aplikace, kde upravujete fotky, videa a mnoho dalšího. 

mobil

Existuje mnoho aplikací, které si můžete stáhnout zdarma nebo si nějaké lepší aplikace zaplatit. Nejvíce lidé hledají na úpravu fotek takové aplikace, kde se dá retušovat, něco odstranit, dá se tam dát filtr a jiné pomocné věci. Dále se pak hledají aplikace, kde si ze svých fotek můžete vytvořit koláž z více fotek, kterou pak můžete dát na nějakou z mnoha sociálních sítí. Existují přímo i aplikace pro vytváření obrázků na výběry na Instagramu či aplikace přímo na tvoření příběhů na Instagramu (buďto si najdete aplikaci, kde dáváte fotky, texty nebo aplikaci, kde píšete jen určitý text bez fotek). 

mobil

Co se týče videí, tak tam také najdete mnoho druhů, ať už placených či zdarma. Někde vás mohou nalákat zkušební verzí, kterou pak budete platit. V aplikacích pro úpravu videí lidé nejvíce potřebují vložení zvuku, nastavení délky videa či fotek, otáčení fotek a videí, vkládání textu a jiné věci. Najdete i aplikace, ve které si můžete vytvořit koláž nejen z fotek, ale také z videí. 

Mnoho lidí při výběru kouká na hodnocení dané aplikace a pročítá komentáře. Což je dobře, jelikož si určitě nechcete stáhnout aplikaci, která vám nakonec ani nejde spustit nebo vám do vašeho mobilního telefonu natáhne nějaký vir či podobné věci.

Rubriky
Mobil

I absence plováku může být překážkou

Sebemenší nedostatek při provozu letního koupání v zahradním bazénu může způsobit velké starosti.
·         Chcete snad vidět uplakané a smutné oči svých dítek, když se nebudou moci vykoupat v období horkého letního počasí?
·         Chcete snad narychlo shánět, třeba plovák do bazénu, abyste mohli důkladně vyčistit vodu?
Určitě ne. Takové otázky nejsou na místě.
Ale přesto. Máte všechno dokonale připravené na přicházející sezónu?
Vaše zkušenost z předchozího roku je určitě předpokladem, že jste připraveni. Ale nikdy není na škodu překontrolovat veškeré bazénové vybavení tak, aby bylo funkční. A abyste jej vůbec měli!
Už jste určitě museli zjistit, co udělá vhozená tableta do bazénu. Rozpouští se na jednom místě a účinná látka se nedostane do všech koutů bazénu. Sami musíte moc dobře vědět, že s plováky do bazénu musíte počítat.
Umíte si představit, že byste je letos opět neměli?
·         Jak by se voda ve Vašem bazénu asi dokonale vyčistila od nežádoucích nečistot?
·         Pustili byste do takové vody své ratolesti?
·         A uměli byste jim vysvětlit, že nyní se koupat nemohou, protože musíte někam narychlo odjet nakoupit je?
·         A potom musí zase čekat, než se plováky do bazénu naplněné tabletou budou lehce pohybovat po hladině a rozpouštět rovnoměrně tabletu?
·         Myslíte, že je bude bavit dívat se na chladivou, průzračnou vodu a nesmočit se?
·         Ani prstíkem?
No, vidíte.
Takže se podívejte do své komory, zda máte své efektivní plováky do bazénu na svém místě. Zda jsou připraveny plnit svou funkci rovnoměrného rozpouštění tablet.
Přípravou nikdy nešetřete.
Jak úžasné bude letošní léto! Provedete podrobnou kontrolu veškerého vybavení, včetně bazénové chemie. Prohlédnete všechny hadice a hadičky. Také filtraci. Skvělé plováky do bazénu také pořídíte. A až nastane onen báječný čas koupání, využijete jej do posledního dechu.
Žádná překážka Vám nebude stát v cestě za osvěžením v horkých letních dnech!saver