Rubriky
Dovolená

Dovolená s tchýní

Jsou ženy nebo muži, kteří mají dobrý vztah se svou tchýní, ale rozhodně se najdou i tací, kteří o své tchýni nemohou říct kladné slovo, protože na nich nenašli nic, co by za kladné slovo stálo. Lidé jsou dnes všelijací a je možné narazit jak na lidi, kteří vám budou sedět, tak i na lidi, kteří vám rozhodně sedět nebudou. S něčím takovým je potřeba počítat. Člověk se sám musí rozhodnout, jaký přístup k lidem zaujme. Rozhodně ale není dobré dělat si nepřátele, protože by vás něco takového mohlo doběhnout a to klidně nehezkým způsobem. Někdy člověku nezbyde nic jiného a to například v případě tchýně, než držet zavřenou pusu a myslet si své, pokud si s ní nechcete vybudovat špatný vztah.

kufr s věcma

Vše může jednou dojít do bodu, kdy vám vaše drahá polovička navrhne, že byste mohli vzít s sebou na dovolenou maminku daného člověka. Jestliže máte s tchýní opravdu problém, je jasné, že z něčeho takového nebudete mít vůbec radost. Jestliže opravdu nemáte kladný vztah se svou tchýní, měli byste vaší partnerce nebo partnerovi vysvětlit, že to není dobrý nápad a to zejména, pokud si chcete dovolenou užít a nechcete se ničím stresovat. Některé tchýně opravdu dokáží udělat z mouchy velký problém a pokud je zrovna ta vaše přesně tenhle typ, bude vhodné vaší drahé polovičce vysvětlit, aby se nezlobila, ale že něco takového opravdu nechcete.

kabelka s věcma

Jestliže ale máte s danou tchýní dobrý vztah, jistě by to pro vás až takový problém nebyl. Pokud si chce ale člověk užít dovolenou, bude nejlepší, pokud na ni pojedete pouze ve dvou. Vaše polovička jistě něco takového pochopí, pokud jí něco takového vysvětlíte. Někdy je opravdu lepší vyhnout se nepříjemnostem a to i v případě, že s tchýní nemáte problém. Mohlo by se klidně stát, že na takové dovolené by se něco našlo a vy byste se nedokázali udržet. Je lepší jet na dovolenou bez rodičů a to ať už jednoho nebo druhého partnera.

Rubriky
Dovolená

Vydra opět v Čechách

Na Třeboňsko se vrací jeden dávný obyvatel. Není to Petr Vok, ale je to vydra říční. Jen nevím, jestli by rybáři neměli větší radost ze zmíněného Rožmberka. A to i přesto, že na jeho dvoře se snědlo také velké množství ryb. Vydra říční byla u nás rozšířena po celém území až do poloviny devatenáctého století. Pak jí člověk ublížil natolik, že svůj boj s ním vzdala.

vydry
Vydra doplatila na

·         pytláctví– lov pro maso, ale hlavně pro kožešinu.
·         úbytek vhodných stanovišť– regulace vodních toků.
·         kontaminaci vod těžkými kovy– rozvíjející se průmysl.

Jelikož vydra zřejmě zaznamenala zlepšení v některých z uvedených oblastí, rozhodla se k návratu. A ještě jedno pozitivum tu na ní čekalo – vyhlásila se ochrana vydry říční. Komu se toto řešení nelíbilo, byli majitelé rybích obsádek, kterým vydra plundrovala majetek. Stát to vyřešil poskytnutím náhrady za tyto škody.

vydra

Vydra toho moc nespotřebuje

Vydra je dokonalý plavec.Příroda ji k tomuto pohybu přizpůsobila tím, že má

§  torpédovitě tvarované tělo.
§  kuželovitý a nesmírně ohebný ocas.
§  blány mezi prsty.
§  silné končetiny.

Pod vodou vydrží až jednu minutu a dokáže plavat rychlostí sedmi kilometrů za hodinu.Což je srovnatelné s rychlostí plavání člověka. V dnešní době se vydra vyskytuje na šedesáti procentech našeho území. Což je asi dva tisíce jedinců. Složení vydřího jídelníčku se během roku liší. Základní potravinou jsou samozřejmě ryby, které pokrývají až sedmdesát pět procent energetických potřeb. Na zpestření si uloví také ptáky, savce, obojživelníky a jiné obyvatele, kteří se u vodních toků vyskytují. Denně spotřebuje asi tak tři čtvrtě kilogramu masa. V zimě se její energetická potřeba zvyšuje až na jeden kilogram. Přítomnost vyder ve svých teritoriích vítají především volavky. Vydra nechává zbytky nesnědené potravy na břehu a volavka se tak dostane snadno k hostině.

Rubriky
Dovolená

Vyrazte s kolegy na teambuildingovou akci, která vás nadchne

Pokud cítíte, že váš pracovní tým není zdaleka tak sehraný, jak by mu slušelo, pak je nejvyšší čas na teambuilding, protože v tomto případě nejde samozřejmě jen o to, jak si vaši zaměstnanci rozumějí či nerozumějí, ale především o to, že to, jak dokáží pracovat v týmu má zásadní vliv i na váš zisk, což všichni ostřílení manažeři moc dobře vědí.

maják v knize

Ovšem když mezi zaměstnanci vyslovíte ono magické slovo teambuilding, mnozí se při představě nějakých trapných večírků či výjezdních zasedání spojených se vzděláváním začnou okamžitě vytáčet a vymýšlet, jak to udělat, aby se podobné akce nemuseli zúčastnit, a to je škoda. Ovšem je to i jasný signál pro vás jako pro jejich zaměstnavatele, že byste měli vymyslet takovou stmelovací aktivitu, která všechny bude bavit a podobné vytáčky nebudou potřebovat.

A právě tou pravou aktivitou, která se vám k takovému účelu bude výborně hodit je úniková hra https://www.enigmaescape.cz/hledate-unikovou-hru-praha/, která se pomalu, ale jistě stává i v našich končinách fenoménem, který chce na vlastní kůži zažít čím dál, tím více lidí. Takže to nejlepší, co můžete udělat, je využít této vlny zájmu a objednat ji i pro vaše zaměstnance. A uvidíte, že z celé akce budou nadšení dokonce i ti největší pochybovači.

zlatá smrtka

Takže o co se vlastně jedná?

Úniková hra je založena na řešení různých logických hádanek, hlavolamů a tajných hesel s pomocí kterých dokážete uniknout z nějaké místnosti, odhalit záhadu anebo někoho vysvobodit. Fantazii se v tomto ohledu meze nekladou a zdaleka neexistuje pouze jeden, nýbrž celá řada scénářů toho, co se může dít. A můžete si být jisti tím, že při jejím řešení se vám budou mozkové závity otáčet na plné obrátky. Využijete jak své logické myšlení, tak své pozorovací a rozhodovací schopnosti, ale také schopnost týmové práce, nadhledu, a ještě mnoho dalších vlastností, o kterých možná ani netušíte, že je máte. Každopádně jako tým se budete při hře skvěle doplňovat a je to jedinečná příležitost, jak dobře poznat sebe i ty druhé.