Rubriky
Sport

Jak moc vést děti ke sportu?

V září si mnoho dětí vybírá kroužky, kam bude chodit. A mnoho z nich si volí ty sportovní. To většinou těší rodiče, kteří jsou rádi, že jejich potomek bude mít pohyb, a jsou připraveni jej v tom podporovat, jak je to jen možné.

 

Problém je v tom, že zdaleka ne všechny děti v těchto kroužcích vydrží. Začátky bývají mnohdy těžké, a mnoho dětí odradí. Často jsou však na vině také rodiče, kteří si mnohdy nepočínají správně. Přitom při správném vedení bude našeho potomka sportování bavit. Jak toho ale dosáhnout?

 

trénink terénní cyklistiky

 

V první řadě je nutné jej nechat, aby si samo vybralo takový sport, který jej zajímá. I když bychom třeba našeho syna rádi viděli ve fotbalovém či hokejovém družstvu, je dobré nechat výběr na něm. A to i v případě, kdy se nám zdá, že si vybírá špatně. Je totiž lepší, pokud na to přijde sám.

 

Také je potřebná správná míra podpory. Rozhodně je dobré zajímat se o to, jak mu to jde, podobně jako se zajímáme o jeho školní výsledky. Také návštěvy utkání, ve kterých hraje, jsou rozhodně žádoucí.

 

Na druhou stranu rozhodně není dobré to nepřehánět. Vaše dítě rozhodně neocení, pokud budete sledovat každý trénink a po něm se ještě bavit s trenérem. Nechte jej, ať si některé věci úměrně svému věku zařizuje samo.

 

mládežnický box

 

Další chybou, kterou rodiče dělají, je vyhrožování, že jej z daného kroužku či sportovního klubu vyloučíte, pokud nebude mít dobré známky. Tím mu totiž ukazujete, že sport je něco pomíjivého, co může kdykoliv skončit, což znamená, že není dobré na něm příliš lpět nebo se v něm snažit. A to je škoda.

 

Jistě, dobré známky jsou rozhodně důležité, avšak je dobré volit jiné řešení. Na rozdíl například od snížení času, kdy může hrát počítačové hry, toto po zlepšení známek nenahradí. A to by byla rozhodně škoda.

 

Mějme tedy na paměti, že pokud chceme, aby naše dítě sportovalo, mělo by do onoho klubu chodit bez obav z toho, že v něm bude muset kvůli známkám skončit. Zvláště pokud chceme, aby v něm bylo úspěšné.

Rubriky
Sport

Kvalita na prvním místě

Rozhodně nesmíme očekávat to, že když půjdeme vybírat vhodný nábytek do bytu, že dražší provedení bude mít vyšší kvalitu. Je lepší se spíše zaměřit na výrobce, který bude mít svoji poctivou nabídku a kladné reference. Potom se dá totiž zakoupit vybavení do bytu kvalitně a mnohdy k překvapení i levně. Neměli bychom se nechat zlákat působivým designem na první pohled, důležitější bude si zjistit něco o daném nábytku. Z jakého je materiálu, způsobu provedení a ošetření. Potom se dají pořídit i velmi působivé a ideální jídelní sety levně, což prospěje celé rodině. Jídelna je něco, kde budou všichni trávit společný čas při konzumaci případně při odpočinkovém odpoledni u kávy a zákusku.
Jídelní set 4 židle a stůl

Výrobce si umí poradit

Pokud bychom se měli zaměřit na kvalitní výrobce, tak se můžeme jednoduše spolehnout na certifikáty a udílení ISO, což bude vypovídat něco o daném kousku nábytku. Pokud se zaměříme na výběr židlí, potom lze zjistit, že byla testována stovkami nebo i tisíci simulovaného sezení, což jí poskytuje průvodní doporučení. Jídelní sety v podstatě tvoříme nebo vybíráme podle volného prostoru v bytě a také podle členů rodiny. Naštěstí je dostatečně velký výběr, tudíž se dá najít odpovídající řešení i do malých garsonek. Vždy se bude vybírat mezi stolem, židlemi, které se dají zakoupit v přesném počtu, případně lze vyřešit situaci i pohodlnou lavicí.
kulatý stůl a 4 židle v kůži

Detaily hodně prozradí

Židle je základním prvkem u stolu a musí poskytnout skutečný komfort. Nemělo by se na ní nijak šetřit a na druhou cenu zase koupit levnou, ale absolutně nepohodlnou to také nebude nejlepší řešení. Vždy je dokonce lepší požádat prodejce, zdali si můžeme vyzkoušet, jak se na židli nebo lavici bude sedět, to o mnohém rozhodne, i když by to na pohled byl luxusní produkt. Dále na trhu je v nabídce skutečně velké množství provedení od celodřevěných, plastových, kovových až po různé kombinace. Stranou nezůstává ani barevná škála pestrých nabídek. Zde ovšem je dobré popřemýšlet o celkovém stylu bydlení a podle toho ladit tento prvek.

Rubriky
Sport

Dárek za vysvědčení

Také nikdy nemůžete přijít na to, co dát svému potomkovi k narozeninám nebo za dobré vysvědčení? To je snad ještě větší problém. Tak takových rodičů je určitě celá řada. Každý správný rodič se snaží své dítě motivovat k ještě lepším školním výsledkům. Ono totiž to tvrzení, že to dělají pro sebe, nějak nezabírá.

Jenže, co koupit letos?

o   Mobilní telefon už pochopitelně má.
–         Jinak by snad ani do té školy nemohl chodit.
o   Notebooky má hned http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2016-17/297253/sef-sparty-o-radovi-vybrali-jsme-trenera-ktery-muze-klubu-pomoci-hned.htmldva.
–         Jeden je na hraní her. Ten už je pěkně ošoupaný.
–         Druhý je docela zachovalý. Ten slouží jako učební pomůcka.

legrace na trampolíně

Říkáte si, že by nebylo špatné trochu od té elektroniky vaše dítě odsunout?Nápad dobrý, ale do žádného sportovního kroužku, kde by se musel hýbat chodit nechce a na místní hřiště ho také nedostanete. Ale to přeci není žádný problém. Můžete dokonce všechny potíže smáznout JEDNÍM TAHEM. Chcete vědět, jak na to?

o   Jděte na zahradu a najděte místo, které bude mít asi čtyři metry čtvereční.
o   Pokud jste ho našli, pak máte vyhráno.
o   Už stačí jen pár kliknutí na vašem počítači.
o   Za pár dnů přijede balíček, ve kterém se bude ukrývat dětská trampolína .

Teď je totiž ta nejsprávnější doba k jejímu pořízení.

Žádné dítě neodolá

Dětská trampolína, která má průměr tři sta pět centimetrů, může být vaše. Navíc s ochrannou sítí a žebříkem docela zdarma. Až ji instalujete na vybrané místo, tak poznáte, jak skvělý nápad to byl. A možná, že vám přijdou poděkovat i rodiče z okolí, protože rozhýbete i jejich ratolesti.

šťastný skok

§  Trampolína má totiž jednu specifickou vlastnost.
§  Působí jako magnet na všechny děti, které ji uvidí.

Problém však nastane v příštím roce, až budete přemýšlet, co hezkého koupíte vašemu dítěti za dobré výsledky ve škole. Protože se za takový dárek začne jistě snažit ještě o kousek více. Sportu však není nikdy dost a vy určitě na něco přijdete.