Rubriky
Děti

Děti a láska

Pamatujete si, když jste byli ještě malé děti? Já ano. A musím říct, že jsem měla opravdu pěkné dětství. Moje dětství bylo takové bohaté a hodně veselé. S rodinou jsme bydleli v malém domečku s velkou zahradou. Taky jsme tam měli vysněná zvířata, které jsme jako malé děti chtěly. Takže jsem tam měla svého oblíbeného koně a poníky. A musím říct, že jako děti jsme se měly opravdu dobře. Vůbec jsme netrpěly žádnou nouzí či bídou, všeho jsme měly dostatek, za což jsem velmi moc ráda. Takže za to taky děkuji mým rodičům, že nás taky skvěle vychovali.

Děti touží po lásce.

Rodiče na nás na děti byli docela přísný, ale taky to podle toho vypadá. Se vším si rozumíme a se vším si umíme poradit. Jako děti jsme byly hodně samostatné. Rodiče nás vedli k samostatnosti. A já jsem za to velmi ráda. Protože nyní jsem ráda za to, že rodiče na nás byli přísní a že my všechno umíme. Nicméně ale taky jsou případy, kdy se děti nemají tak dobře. Některé děti jsou na tom špatně.

Děti mám ráda.

Některé děti trpí třeba například hlady anebo nemají rodiče. V takovém případě jsou děti v dětském domově a mě to vždycky velmi mrzí. Chtěla bych, aby všechny děti měly milující domov, a hlavně milující rodiče. Ale bohužel to není vždycky podmínka. Někdy to prostě nejde. Někdy prostě děti jsou smutné a nesmí nebo třeba nemůžou být s rodiči. Tohle se mi nelíbí a přála bych si, aby tohle bylo změněno. Bohužel ale nemůžu vykouzlit úsměv na tváři všem dětem, i když bych chtěla. Nicméně ale budu se snažit, aby byl svět pro děti lepší hlavně veselejší. Protože každé dítě si zaslouží domov a taky spoustu hraček. U nás ve městě je jeden dětský domov, kam jsem kdysi chodila a musím říct, že tento dětský domov je vážně moc pěkný a čistý. Dětem se tam moc líbí a jsou tam taky moc veselé a jsou hravé, i když samozřejmě milující rodiče a láskyplný dům jim nic nevynahradí.

Rubriky
Děti

Doučování není žádná ostuda

Ne každý člověk přijde k nadání a chytré hlavě snadno a bez námahy. Někomu trvá delší dobu něčemu se přiučit a vstřebat všechny informace tak, aby je i pochopil. Naštěstí jsou nám k dispozici služby doučování, které nejsou jen pro studenty, ale i pro dospělé. Vzdělávat se můžete v každém věku a není vůbec na místě obávat se toho, že budete k smíchu.
výuka v lese

Rozšíření jazykových znalostí

Cizí jazyky jsou pro mnoho lidí těžkým oříškem a lámáním hlavy. Minimálně jeden cizí jazyk měl každý z vás už v učebním plánu na škole, proto si můžete jeho znalosti zlepšit potřebným doučováním. Pokud patříte mezi lidi, kterým cizí jazyky přirostli k srdci, můžete se zapsat do kurzu méně známých jazyků, které v životě využijete jen ve svůj prospěch.
Španělština, italština, ruština nebo němčina patří k stejně vyhledávaným jazykům jako nejnutnější angličtina. A pokud budete zvládat alespoň jeden z těchto jazyků, budou se o vás zaměstnavatelé prát a můžete si přijít k lepšímu finančnímu ohodnocení.

Doučování matematiky a fyziky

K častým a často nutným doučováním patří matematika a fyzika. Holt ne každý má to štěstí, že rozumí číslům a vědě. Obzvláště pro studenty je tento druh doučování velmi vyhledávaný a potřebný. Najít si lektora, proto dnes už není žádný problém. Mnoho studentů, ale klidně i dospělých využívá nabídky profesorů z vysokých škol, kteří si v rámci volna chtějí touto formou přivydělat.
matematické úlohy

Zlepšení vlastní češtiny

Může se vám zdát, že když čeština patří k vašemu mateřskému jazyku, není už co zlepšovat. Mnoho lidí však „pochytí“ z běžné mluvy nebo nářečí mnoho nesmyslných a nespisovných výrazů, které se ve formální mluvě vůbec neposlouchají dobře. I pro potřeby psaní je někdy nutné sáhnout opět po učebnicích a pravopisu nebo vyhledat doučování češtiny, které navštěvují nejen cizinci, ale i rodilí mluvčí.
Doučování není vůbec žádnou ostudou pro člověka, kterému jde o kvalitnější vzdělání v jeho životě. A žádné doučování vám rozhodně nebude na škodu!

Rubriky
Děti

Střídavá péče a vše kolem ní

Bohužel ne každé manželství nebo vztah vydrží věčnost, a pokud z tohoto vztahu máte děti, je rozchod o to obtížnější. Snad každý rodič chce pro své dítě to nejlepší, ale co je to v tuto chvíli, to je těžké říct. Pokud však děti mají pěkný vztah jak s matkou, tak s otcem, budou chtít s oběma trávit co nejvíce času.

ťastná rodina

Střídavá péče je trend, který se rozšiřuje posledních pár let. Snaží umožnit oběma rodičům stejnou péči o děti a rozprostřít povinnosti mezi oba dva. Tato péče je však hodná jen pro páry, které jsou schopny spolu komunikovat a chtějí pro své děti to stejné. Rozhodně není vhodnou volbou pro rodiče, kteří nemají na své děti dostatek času a nemají též vhodné zázemí pro jejich výchovu. Dále se nedoporučuje u malých dětí cca do 7 let věku.

Naopak překážkou není ani velká vzdálenost mezi rodiči, v tomto případě soud může střídání navrhnout třeba po 14 dnech, aby dítě neustále necestovalo s batůžkem mezi dvěma domovy. Dítě má pak dvě základní školy, které navštěvuje. U každého rodiče má pak své zázemí, oblečení a potřebné věci do školy a může tak s otcem i matkou trávit stejný čas.

Nevýhodou střídavé péče určitě je, že dítě si musí zvyknout na střídavý režim a musí tomu přizpůsobit i svůj volný čas a koníčky. Je nuceno si najít dvojí kamarády a v neposlední řadě se začlenit do dvou rodin, jelikož je předpokladem, že matka s otcem založí další rodiny. Některé děti v dospělosti svým rodičům poděkují, že měly šanci být s oběma, bohužel některé jim to zase vyčtou, protože jim zničili dětství.
zamyšlený chlapec

Rodiče znají své děti nejlépe a v rozhodování o další péči o ně by měli dát stranou zášť a neshody, co měli mezi sebou dříve a uvažovat s chladnou a čistou hlavou. U střídavé péče soud také určuje výživné na děti, ať už oběma rodičům stejné nebo pak jednomu vyšší, záleží na výši doložených příjmů.

Pokud jsou však schopni spolu rodiče normálně fungovat, může soud stanovit, že se mají na všem domlouvat mezi sebou a není jim tedy nic nařizováno. Bohužel takových případů je jen velmi málo.