Rubriky
Byt a dům

Kvalitní pergoly se vám vyplatí na sto procent

Jde i vám o to, abyste si mohli na zahradě nebo na terase skvěle odpočinout? Rádi grilujete a chcete najít něco, kde si můžete skvěle odpočinout s přáteli a kde budete mít jistotu, že budete chránění před přímým sluncem a také před deštěm? Pokud je tomu tak, měli byste si pořídit podle vašich přání. Jde o vysoce kvalitní a moderní zařízení, které skvěle vypadá a díky kterému se nebudete muset bát, že by vám jakkoli nevyhovovalo.

Dnes je jejich nabídka široká a mnoho firem postaví takovou, která se vám bude líbit a se kterou budete spokojení, jak je to jen možné. Vždy je ale velmi důležité dohodnout se na tom, na čem potřebujete. Budete si tak jistí tím, že se vám všechno vyplatí a že vám bude spolupráce vyhovovat, jak je to jen možné.

Všechno bude profesionálně vyprojektováno

Můžete se spolehnout na to, že všechno bude profesionálně vyprojektováno a že vám to bude vyhovovat. Jde o to, abyste se obrátili na někoho, kdo vám dává skvělou pomoc a s kým se snadno na všem dohodnete. Nestane se tak, že by to nevypadalo tak, jak chcete. Navíc vám bude projekt ukazován a díky tomu budete moci cokoli upravit tak, aby vám to ve všem vyhovovalo.

Můžete si dnes vybrat správný materiál a styl

Další velkou výhodou toho, že se spolehnete na někoho, kdo je specialista je i to, že si vyberete správný materiál. Můžete je mít jak ze dřeva, tak i například z hliníku. Navíc můžete mít mnoho povrchových úprav a díky tomu se vám nestane, že by se vám výrobek nelíbil. Díky tomu se bude hodit ke zbytku vašeho vybavení a budete mít něco, co je doopravdy hezké.

Jejich životnost je velmi dlouhá

Další výhodou tohoto všeho je i ten fakt, že mají velmi dlouhou životnost. Je tomu tak, jelikož jsou postaveny kvalitně a fungují naprosto bez potíží. Proto s nimi budete spokojení i vy, na to se můžete spolehnout.

Rubriky
Byt a dům

Levné bydlení

Ještě asi před deseti lety jsem vůbec nevěděla, jak a kde budu bydlet. Ani jsem nevěděla s kým, protože celý život, až do svých dvaceti osmi let, jsem vyrůstala s rodiči a taky sourozenci. Vůbec jsem netušila, že jednoho dne budu muset bydlet sama. Nedokázala jsem si to představit. Protože jsem si přítele našla velice pozdě, až ve svých dvaceti šesti letech. Ale i tak, když potom přítel navrhl, že bychom mohli bydlet spolu, tak jsem se nedokázala odpoutat od svých rodičů. Stále jsem nevěděla, jak to mám udělat, aby se mi po nich nestýskalo. A jsem hodně taková citlivá a nemám ráda změny.

Bungalovy nejsou drahé.

Jenomže samozřejmě, někdy rodiče opustit budu muset, proto taky jsem se přítele zeptala, jestli by nechtěl bydlet taky ve stejném městě, jako moji rodiče. Naštěstí on souhlasil, protože do práce dojížděl pouze jenom do vedlejší vesnice jako stavbyvedoucí. Takže jsem byla ráda, že s tím přítel souhlasil. Chtěli jsme potom sehnat nějaký bungalov, který je na prodej. A všechno jsme si zjistili na webové stránce enerdomy.cz, kde jsou bungalovy na prodej. Podle mého názoru jsou bungalovy na prodej opravdu kvalitní, protože nejsou tak drahé, jako velké domy na klíč teď Ano, dokonce si můžete nechat postavit i velký rodinný dům na klíč.

I u moře máme bungalov.

Je to sice prima, ale kdybychom s přítelem na to měli dost peněz, tak si samozřejmě necháme udělat dům na klíč. Místo toho si raději necháme udělat bungalov na prodej, který se nám vyplatí a taky vypadá velice hodně zajímavě, takže i naši rodiče nám to potvrdili. Moji rodiče dokonce chtějí prodat svůj veliký statek a chtějí se taky pořídit bungalov, kde jim bude lépe. Mnoho rodin nemá peníze na velký rodinný dům, tak uvažuji třeba o koupi například bungalovu. A vám by se líbilo bydlet v bungalovu? Pokud ano, tak se zkuste podívat, jestli někde u vás nejsou bungalovy na prodej https://www.enerdomy.cz/.

Rubriky
Byt a dům

Výroba mobilních domků

Dnešní mobilní domky již nemusí být pouhou alternativou bydlení, třeba při stavbě hlavního domu. Nemusí být jen formou prázdninového ubytování. A už vůbec nemusí sloužit jen jako zahradní chatka. Dnešní mobilní domky jsou totiž plnohodnotným ubytováním, nabízejícím maximální pohodlí a pro mnohé překvapivě vysoký komfort. Jak probíhá výroba mobilních domů https://www.top-mobilnidomy.cz/. A proč to přízvisko „Mobilní“? To proto, že rozměry těchto domků umožňují jejich převoz od výrobce k zákazníkovi po silnici a přímé ustavení na jeho pozemku se pak realizuje po vlastní ose (integrovaných kolečkách) domku.

nákup domku

Z výše uvedeného je určitě jasné, že naše mobilní domky jsou velmi lehkými stavbami. Jejich základní konstrukcí je dřevěná kostra. Tato kostra bývá vyplněna moderním izolačním materiálem, který má kromě izolační funkce význam i ve zpevnění kostry. Domky jsou tak jako všechny dřevostavby izolovány od vnějšího prostředí pomocí folií. Ty zajišťují odolnost proti vlhkosti, odvádí páry a posilují termoizolační vlastnosti hlavní tepelné izolace. Domky, jejich stavební otvory, jsou vybaveny moderními okny s termoizolačními skly, dveře bývají bezpečnostní. Zákazníci mají možnost si vybrat vnější fasádní materiály včetně barvy. Střešní krytina je opět na volbě zákazníka. Většinou se jedná o lehké střešní krytiny.

mobilní dům

Zákazník si samozřejmě určuje i interiérové detaily. Stěny jsou ze sádrokartonu. Pod ním se skrývají všechny rozvody, které jsou uchyceny k dřevěné kostře. Povrchovou úpravu stěn i jejich barvy si určuje zákazník. Vybavení kuchyně nábytkem a spotřebiči se opět realizuje podle přání zákazníka. Totéž platí o koupelně. Zákazník si připraví akorát místo umístění vyrobeného domku. Vyrobený mobilní domek dovezeme na určené místo. Zde jej ukotvíme a napojíme na připravené sítě. Toto nám zabere jen nezbytné minimum času. Dá se říci, že v den, kdy mobilní domek doručíme zákazníkovi, se zákazník může nastěhovat a začít bydlet.

Rubriky
Byt a dům

Kupte si vlastní bydlení. Nemusíte na tom prodělat

Kupte si vlastní bydlení. Nemusíte na tom prodělat

Když se zeptáte na ulici deseti lidí, jestli by raději bydleli ve svém nebo v podnájmu, minimálně devět z nich vám odpoví kladně na první možnost. Ono se není ani čemu divit. Jakmile budete mít vlastní bydlení, získáte jistotu, kterou v podnájmu nikdy mít nebudete a ani nemůžete. Je sice pravda, že ani z toho podnájmu vás jen tak vyhodit nemohou, ale existují způsoby, jak vás nakonec vystrnadit. A to přeci nemá nikdo zapotřebí. Je tedy lepší koupit si něco svého, ovšem co, když je všechno tak drahé?

Modrotisk

Byty i v menších obcích neskutečně podražily a jedině ve vyloučených lokalitách se dá sehnat ještě něco za rozumné ceny. Ovšem tam nikdo z pochopitelných důvodů moc žít nechce. Zadlužit se kvůli hypotéky na kdovíjak dlouho nechce úplně každý. A ani to dělat nemusí. Stále existují daleko levnější alternativy, které jsou ve všech ohledech prakticky na stejné úrovni jako byty. Řeč je o mobilních domech nových https://www.lavarohouse.cz/.

Tento druh bydlení si u nás neudělal pěkné jméno. Je to hodně dáno tím, že během socialismu se zde nedovážely moderní verze, ale jen jakési polovičaté modely, které nebyly vhodné k bydlení pro více lidí. To je dnes již ale minulost. V současné době je možné pořídit si mobilní dům na velice vysoké úrovni. Co se vybavenosti týče, nejmodernější verze často dokáží kvalitou porazit nejeden byt. Místa sice nenabízejí mnoho, ale pro dva tři lidi je to více než dost.

Pohyblivé bydlení

Podnikatelský sektor

V případě, že o tento druh obydlí nemáte zájem, nemusíte hned mobilní domy pouštět ze zřetele. Mohou se vám hodit i k jiným věcem, třeba k podnikání. I živnostníci potřebují mít prostory pro vykonávání své práce, tak proč je nekoupit lacino, že ano? Skvělé je, že k účelu podnikání není obvykle nezbytné pořizovat si některý z nejnovějších a zároveň nejdražších modelů. Mnohdy stačí vybrat si levnější dřívější verzi, které třeba chybí moderní zateplení, ale jinak je v pořádku.

Rubriky
Byt a dům

Jak vybrat tu správnou podlahu do vašeho obydlí?

Nejkrásnější je na podlaze vždy položené dřevo. Působí teple, vydrží dlouhá desetiletí, dokáže dobře utlumit hlučné sousedy a dobře izoluje.

Může laminát nahradit dřevo?

Náhrady za podlahy z masivu tvoří laminát. Mnohdy je laminát účinnější než dřevo, jelikož bývá odolnější.

–          Co tvoří laminát?
Jsou to zpravidla dvě vrstvy, jedna je MDF nebo HDF deska, a tou druhou je vrstva z pryskyřice, který se rozléhá na spodní straně dílců desek. Horní vrstvu pak tvoří samotný nášlapný laminát.

–          Jak se laminát tvoří?
Nápodoba dřeva je vytvořena dekoračním papírem, který se za horka lisuje na horní stranu laminátu pod velikým tlakem, aby dobře přilnul. Tento dekor dokonale imituje dekor dřeva a vypadá tak na první pohled od dřeva k nerozeznání. Vytváří stejně drážky a struktury a suky, jako přírodní dřevo, které jsou patrné i na dotek.

V dnešní době existují technologie, které dokáží vytvořit nejrůznější varianty a dekory struktur dřeva, takže je skutečně z čeho vybírat. Navíc se dnes vyrábí mnoho struktur jednoho dřeva, takže se dekor na deskách neopakuje a působí velmi věrohodně a autenticky.

–          Nejsou odhlučněné
Dřevo je poměrně dobrý odhlučňovací prvek, laminátu však tento prvek chybí. Proto dnes výrobci začínají nabízet na trhu speciální lamely, které snižují kročejový hluk těchto laminátu, jelikož v sobě mají zabudovanou protihlukovou vrstvu.

Pod laminátem však musí být izolace, jako je například polyetylen nebo polystyren, případně speciální pěny – ty jsou nejspíš nejlepší volnou, neboť jejich vlastností je i odvlhčení.

–          Odolnost
Na rozdíl od dřeva je laminát odolnější vůči poškození, poškrábání, mechanickému poškození, ale také otěru nebo UV záření. Je barevně stálý. Navíc se laminátové podlahy dělí podle odolnosti od čísla 21, které jsou nejméně odolné a hodí se do prostor, které nejsou moc namáhané, jako jsou například ložnice nebo osobní pracovny či studovny.

Nejodolnější jsou lamináty s označením 31, ty se hodí do veřejných prostor, obývacích prostor, ale také do vstupní haly nebo do kuchyně.

Rubriky
Byt a dům

Nový domov

Začínáte znovu? Ať u sami, nebo s někým, a přemýšlíte, jak to udělat co nejlépe? Radit v takovou chvíli je opravdu velice těžké, jelikož spousta lidí může mít dobré nápady, avšak tato oblast lidského života je značně nevyzpytatelná a co je u někoho úspěšné, může u druhého ztroskotat.

Proto je možná na pováženou dobře si rozmyslet co lidé kolem říkají, co se píše na internetu a jaké rady Vám kdo dává, všechno to smíchat dohromady a vytahat si z toho to, co se Vám bude zrovna hodit.

Jak na to

Žijeme ve světě možností a to samozřejmě znamená, že na výběr máte nespočet způsobů provedení. Při shánění nemovitosti jsou tu realitky, na stavění firmy a vybavování interiérů doslova mraky obchodů. To vše spotřebuje velikou spoustu času a člověk může být za chvilku velmi unavený ze všeho toho zařizování, pořizování, volání a emailování. Teď do toho navrch ještě všichni ti lidé s dobrými radami a věci nepomáhá ani nějaký ten reptal, co shodí každé Vaše rozhodnutí.

Nenechte se odradit

Je to Váš domov a Vy jste pány prostoru, který jste si pro sebe našli. Lidé mohou mít podobný vkus, ale nikdy nebudou mít všechna rozhodnutí stejná. Nenechte se odradit reptaly, ani se příliš nenechte ovlivnit radami okolí. Je to Váš projekt. Nikdo jiný, kdo by měl práva rozhodovat, jak to bude vypadat, není. Jen Vaše představa je ta opravdu důležitá a představa partnera samozřejmě, pokud se do toho pouštíte spolu, to ale vynáší na světlo další zajímavý problém, který se musí řešit kompromisem. Dnes je ale tolik nabídek, že si skoro nejde nevybrat něco, s čím byste byli spokojení oba dva. Přeci jen stačí si sednout k počítači a strávit pár hodin u internetu.

Vždy a za jakýchkoli okolností bude ale stále důležité, jak se to líbí Vám, jak se tam cítíte, v tom novém domě s novými věcmi a nějakými starými. Vy tam budete trávit spoustu času a tak by mělo být vše podle Vás. Nenechte si vzít svůj vysněný Domov.

Rubriky
Byt a dům

Přírodní dřevo i napodobeniny, aneb trendy v podlahových krytinách

Nejde jenom o jedinou designovou linii. Když přijde na interiér, můžete dělat kompromisy, improvizovat, ale také se pustit do experimentů. Máme pro vás několik možností, jak vyzrát na nové podlahy.
 

Jít s dobou

Všechno se mění, hlavně trendy. A právě podlahová móda je momentálně velmi otevřená experimentům. Nemusíte udržet jedinou barevnou linii, naopak, klidně je dovoleno kombinovat například různé odstíny ale i barvy dřevěného povrchu – stejný materiál, stejná struktura, stejné dřevo, jenom jiný odstín. Například spojení odlišných tónů stejné dřeviny můžete provést s dubovým olejovaným dřevem; kombinace bílého a šedého povrchu bude jistě neuvěřitelně zajímavé zpestření jakéhokoli interiéru!

Fantazie nezná hranic

Není zakázáno používat několik druhů dřeva, střídat vzory nebo barvy. Ale můžete kombinovat i materiály. Například dřevěnou podlahu a dlažbu či beton, ale i s jinými litými materiály.

Nemusí to být nutně dřevo

Můžete vsadit také na nejrůznější imitace. Například keramická dlažba je v posledních letech skutečný hit. Ale podobného ohlasu se dočkává i laminátová podlaha, která perfektně imituje dřevo do nejmenších detailů.

Proč imitace místo dřeva

Ne vždy je možné do domu či bytu instalovat dřevěné podlahy, a to z mnoha důvodů. Ať už se obrátíte na imitace z jakéhokoli důvodu, neprohloupíte. Například keramická dlažba nebo vinylová podlaha mají oproti dřevu i jisté výhody. Mezi ty největší výhody imitací patří mnohem větší odolnost, než je odolnost dřeva. Zejména vůči vlhkosti, zvlášť v místech, která na vlhkost trpí. Dřevo se musí složitě opracovávat a lakovat, aby bylo vůči vlhkosti odolné. Imitace jsou proto vhodné například do oblastí, kde se pracuje s vodou: kuchyně, koupelny. Jelikož imitace mají mnohdy povrch impregnovaný proti vlhkosti, a dokonce i hrany.

Rubriky
Byt a dům

Mikrovlnná trouba, jako nepostradatelný pomocník

Doba, kdy se jídlo ohřívalo na sporáku, je již dávno hudba minulosti. A ještě, že tak.  Mikrovlnné trouby mají v našich domácnostech své nezastupitelné místo. Kvalitní kousky však již umějí daleko víc, než jen ohřívat nebo rozmrazovat potraviny.
Na mikrovlnné troubě oceňujeme především její časovou nenáročnost, naučit se ji ovládat zvládne i naše devadesátiletá babička. Lepší kousky jsou multifunkční. Jsou obohaceny o možnost grilu, vaření v páře či pečení s kůrkou, a ačkoliv to zní až neuvěřitelně, ty nejlepší dokonce nabízejí možnost smažení potravin. A to vše je ještě podpořeno úsporou času, omezením používání jiných spotřebičů a nádobí.
Mikrovlnná trouba
Výrobci mikrovlnných trub šli ale ještě dál. Lákají nové kupující na možnost rozpouštění čokolády. A co je víc, než si večer s milovanou osobou zpříjemnit nakrájeným ovocem politým pravou Belgickou čokoládou? Ale pozor na děti. Budou to chtít po vás připravovat pořád.
Ale vraťme se k základním funkcím. Každá kuchařka a samozřejmě i kuchař ocení jednoduchou přípravu houskových knedlíků. V restauračních zařízeních hojně využívanou. Pryč jsou doby, kdy jste na sporáku museli ohřát vodu v hrnci, do něho hledali síto, zapadlé až na dně šuplíku a složitě a zdlouhavě ohřívali knedlíky. Nakonec se jich stejně několik ještě přilepilo právě k tomu sítu. Udělejte to v mikrovlnce. Stačí k tomu mikrotenový sáček, nakrájené houskové knedlíky a pár kapek vody. Mikrovlnná trouba při své práci pracuje s teplem. Rozkmitává molekuly vody obsažené v každém jídle, když do mikrotenového sáčku vložíte knedlík, zakápnete ho vodou a sáček uzavřete, vytvoříte ideální klima a pokrm bude lepší, než kdybyste ho dělali v hrnci na páře. A mimochodem, stačí k tomu 30 sekund a máte hotovo!
Umístění mikrovlnné trouby v kuchyni
Ať chcete, nebo ne. Při rychlosti, jakou v dnešní době žijeme naše životy, se tento přístroj stává povinnou součástí vybavení našich kuchyní. Je to báječný, tichý a nenáročný společník.

Rubriky
Byt a dům

Rekonstrukce vnitřních prostor je dokonalé řešení

Každý z nás má sen a to ideální, krásné, moderní i stylové bydlení. Věděli jste ale, že to není žádný med a to po stránce finanční i fyzické? Ano, je to tak! Na rekonstrukci bytu, či vnitřních prostor ve vašem rodinném domě, je zapotřebí mnoho času, úsilí a především financí. Je zapotřebí také vědět, co se bude kompletně v bytě předělávat a jak si všechno sami představujeme. Musíme si uvědomit základní věci:
– co budu opravovat
– jaké chci mít okna
– jak budou vypadat podlahy
– jak barevný interiér si přeji
– jaké budou všechny druhy doplňků
– co chci v bytě opravit či vyměnit

Existuje mnoho otázek, co bychom si měli vždy podat. Podle toho, je pak důležitým krokem, vyčíslení daných financí, jaké budou k rekonstrukci potřeba.

bílá moderní minimalistická koupelna
Mít po ruce správnou pomoc

Pokud tedy mám představu, i vám, kolik mně bude celá rekonstrukce stát financí, mohu si položit otázku : Jak se bude investovat? Kde tedy hledat pomoc a co si uvědomit:
– svoje vlastní úspory
– pomoc bankovních hypoték
– půjčka na rekonstrukci
– úvěr jiného typu

Dle vašich snů a přání

Banky a jejich nabídky hypoték, jsou dle toho, jak velikou výši peněz si přejete, jak dlouhou dobu budete splácet i jiné kritéria kolem. Není to žádná sranda, když musí člověk projít všemi těmi papírováními, aby dostal požadované množství potřebných financí. Věřte, že se vám ale všechno takové úsilí vyplní a vy smíte za čas bydlet tak, jak jste si vždy přáli i jak jste o tom v minulosti snili.

nezařízená místnost
Dobře investovat můžete všichni

Pokud se vám podaří vyřízení potřebných papírů a zajištění, a také mít po ruce dané a potřebné finance, máte téměř vyhráno. Teď je potřeba mít po ruce správnou firmu, která vám s rekonstrukcí pomůže, pokud tedy nejste zastánci oprav svépomocí. Všechno má své pro i proti a tak se velmi dobře rozmyslete, co je pro vás lepší i výhodnější. Dobře investovat můžete všichni a nemusíte mít ani strach, co bude, jak vše půjde a jak dlouhou dobu bude rekonstrukce trvat. Požádejte o pomoc odborníky i designéry, neboť je to opravdu dobrá investice.

Rubriky
Byt a dům

Stěhování na vesnici si dobře rozmyslete

Mnoho lidí začne uvažovat o přestěhování se z města na venkov především kvůli svým dětem.  Už v těhotenství začínají ženy přemítat o tom, kde si budou jejich děti hrát, kde se bude dát jezdit na hezké procházky s kočárkem atd.
cesta mezi domy
Je pravda, že městské parky mohou být i hezké, často to tak ale nebývá. A navíc – málokomu takový park stačí. Když jsou ženy na mateřské a každý den mohou jít maximálně tak do parku, začne je to dříve či později nudit. Začnou toužit po delších, zajímavějších procházkách a to nejen do parku, ale jednou do lesa, podruhé k rybníku, potřetí k řece nebo ke kostelu.

Na venkově bývá opravdu více příležitostí, kam se s kočárkem projet. Je ovšem venkov a venkov.  Když budete vybírat místo pro svůj život s dětmi, nejdříve se zkuste na daném místě projít. Projděte si většinu cest a to i za mokrého počasí. Třeba nakonec zjistíte, že vesnice, kterou jste si původně vybrali jako naprosto ideální, vlastně vůbec ideální není. 

Třeba chybí asfaltová silnice, a tudíž se s kočárkem dostanete jen pár kroků kolem domu. Na delší procházku budete muset po deštích buď zapomenout, nebo se smířit s tím, že se budete procházet v holinách a kočárek po vyjížďce umývat.

Při rozhodování také zvažte, jestli vám přece jen nebude chybět ruch většího města. Na vesnicích si nebudete moci jen tak večer odskočit do divadla nebo kina. Každý takový kulturní zážitek budete muset pečlivě plánovat a sklenička po představení zřejmě také odpadne, vzhledem k tomu, že budete muset řídit, abyste se dostala domů.
zasněžená vesnice
V noci totiž veřejná doprava na vesnicích funguje jen velmi zřídka. Možná vám také začnou chybět přátelé.  Při přistěhování se do cizího místa, bojuje každý s tím, že na začátku nikoho nezná. A někdy trvá poměrně dlouho, než místní lidi vůbec pozná. 

Je toho ještě mnoho, co je třeba zvážit při stěhování na vesnici a pokud se přeci jen rozhodnete postavit si zde váš vysněný dům, přejeme vám šťastnou volbu.