Výroba mobilních domků

Dnešní mobilní domky již nemusí být pouhou alternativou bydlení, třeba při stavbě hlavního domu. Nemusí být jen formou prázdninového ubytování. A už vůbec nemusí sloužit jen jako zahradní chatka. Dnešní mobilní domky jsou totiž plnohodnotným ubytováním, nabízejícím maximální pohodlí a pro mnohé překvapivě vysoký komfort. Jak probíhá výroba mobilních domů https://www.top-mobilnidomy.cz/. A proč to přízvisko „Mobilní“? To proto, že rozměry těchto domků umožňují jejich převoz od výrobce k zákazníkovi po silnici a přímé ustavení na jeho pozemku se pak realizuje po vlastní ose (integrovaných kolečkách) domku.

nákup domku

Z výše uvedeného je určitě jasné, že naše mobilní domky jsou velmi lehkými stavbami. Jejich základní konstrukcí je dřevěná kostra. Tato kostra bývá vyplněna moderním izolačním materiálem, který má kromě izolační funkce význam i ve zpevnění kostry. Domky jsou tak jako všechny dřevostavby izolovány od vnějšího prostředí pomocí folií. Ty zajišťují odolnost proti vlhkosti, odvádí páry a posilují termoizolační vlastnosti hlavní tepelné izolace. Domky, jejich stavební otvory, jsou vybaveny moderními okny s termoizolačními skly, dveře bývají bezpečnostní. Zákazníci mají možnost si vybrat vnější fasádní materiály včetně barvy. Střešní krytina je opět na volbě zákazníka. Většinou se jedná o lehké střešní krytiny.

mobilní dům

Zákazník si samozřejmě určuje i interiérové detaily. Stěny jsou ze sádrokartonu. Pod ním se skrývají všechny rozvody, které jsou uchyceny k dřevěné kostře. Povrchovou úpravu stěn i jejich barvy si určuje zákazník. Vybavení kuchyně nábytkem a spotřebiči se opět realizuje podle přání zákazníka. Totéž platí o koupelně. Zákazník si připraví akorát místo umístění vyrobeného domku. Vyrobený mobilní domek dovezeme na určené místo. Zde jej ukotvíme a napojíme na připravené sítě. Toto nám zabere jen nezbytné minimum času. Dá se říci, že v den, kdy mobilní domek doručíme zákazníkovi, se zákazník může nastěhovat a začít bydlet.

Doporučené články