Přírodní dřevo i napodobeniny, aneb trendy v podlahových krytinách

Nejde jenom o jedinou designovou linii. Když přijde na interiér, můžete dělat kompromisy, improvizovat, ale také se pustit do experimentů. Máme pro vás několik možností, jak vyzrát na nové podlahy.
 

Jít s dobou

Všechno se mění, hlavně trendy. A právě podlahová móda je momentálně velmi otevřená experimentům. Nemusíte udržet jedinou barevnou linii, naopak, klidně je dovoleno kombinovat například různé odstíny ale i barvy dřevěného povrchu – stejný materiál, stejná struktura, stejné dřevo, jenom jiný odstín. Například spojení odlišných tónů stejné dřeviny můžete provést s dubovým olejovaným dřevem; kombinace bílého a šedého povrchu bude jistě neuvěřitelně zajímavé zpestření jakéhokoli interiéru!

Fantazie nezná hranic

Není zakázáno používat několik druhů dřeva, střídat vzory nebo barvy. Ale můžete kombinovat i materiály. Například dřevěnou podlahu a dlažbu či beton, ale i s jinými litými materiály.

Nemusí to být nutně dřevo

Můžete vsadit také na nejrůznější imitace. Například keramická dlažba je v posledních letech skutečný hit. Ale podobného ohlasu se dočkává i laminátová podlaha, která perfektně imituje dřevo do nejmenších detailů.

Proč imitace místo dřeva

Ne vždy je možné do domu či bytu instalovat dřevěné podlahy, a to z mnoha důvodů. Ať už se obrátíte na imitace z jakéhokoli důvodu, neprohloupíte. Například keramická dlažba nebo vinylová podlaha mají oproti dřevu i jisté výhody. Mezi ty největší výhody imitací patří mnohem větší odolnost, než je odolnost dřeva. Zejména vůči vlhkosti, zvlášť v místech, která na vlhkost trpí. Dřevo se musí složitě opracovávat a lakovat, aby bylo vůči vlhkosti odolné. Imitace jsou proto vhodné například do oblastí, kde se pracuje s vodou: kuchyně, koupelny. Jelikož imitace mají mnohdy povrch impregnovaný proti vlhkosti, a dokonce i hrany.

Doporučené články