K čemu slouží zahradní solární sprcha

Bazény se již staly standardem našich zahrad. Ovšem vývoj se rozhodně nezastavil, a tak přibývají další a další zařízení, která nám mají přinést pohodu a odpočinek. Jedním z nich je i solární sprcha, kterou najdeme na zahradách stále častěji.

V podstatě funguje jako ta klasická, jen s drobnými omezeními. Do nádrže je napuštěna voda, která je následně pomocí Slunce ohřívaná na preferovanou teplotu. To se děje pomocí solárních panelů, které tuto práci zastanou podstatně rychleji a efektivněji. Když se pak chceme osprchovat, máme připravenou teplou vodu.

klasická domácí sprcha

Samozřejmě se můžeme ptát, k čemu to vlastně všechno je. Koneckonců, většina z nás má sprchu v domě, a to mnohem pohodlnější. Proč bychom tedy měli používat tuto zahradní? Pravdou je, že k tomu existuje hned několik důvodů.

Ten první má spojitost s výše zmíněným bazénem. Není totiž náhoda, že se bazén a zahradní sprcha vyskytují spolu. Umožní nám totiž, abychom ze sebe před koupáním spláchli veškeré nečistoty, například hlínu a prach z práce na zahradě, a nezanášeli je do bazénu. A naopak, po vykoupání ze sebe můžeme rychle spláchnout chlorovanou bazénovou vodu.

venkovní solární sprcha

To však není jediný účel. Pokud jsme například celí špinaví po pletí či rytí záhonu, můžeme se opláchnout přímo na zahradě, a nezanášet si tak nečistoty dovnitř do domu, kde bychom je následně museli uklízet.

Pokud máme domácí zvířata, jako například psa, pak i zde nám pomůže. Můžeme mu například opláchnout zablácené tlapky, než jej pustíme dovnitř do domu, případně jej umýt celého, pokud se mu podařilo třeba na procházce důkladně se vyválet v něčem ne zrovna voňavém, aniž bychom jej museli brát v takovém stavu domů a následně půl dne větrat.

Je tedy vidět, že má poměrně dost široké použití. Je tedy jen pochopitelné, že její popularita stoupá. S největší pravděpodobností se tedy v brzké době stane běžnou součástí našich zahrad.

Doporučené články