V jakém stavu jsou vaše zuby?

Mít krásné zuby chce snad každý. Ale většina lidí si nedokáže dobře vyčistit zuby, a hlavně nechodí na preventivní prohlídky. Mnoho lidí ani není registrovaných u zubaře, protože není jednoduchý nějakého najít. Starší lékaři odcházejí do penze a těch mladých moc není, kteří by přebírali ordinace nebo otevírali nové. Zubní péče je hůře dostupná, a právě proto by lidé měli o svoje zuby pečovat o to víc – aby zubaře nepotřebovali nejlépe vůbec. Jak se o zuby pořádně starat?

ošetření zubař

Základem je životospráva
I když se vám to možní zdá jako hloupost, je fakt, že životospráva značně ovlivňuje stav vašich zubů. Nadmíra cukru a alkoholu a i návykové látky v podobě drog dokážou zuby zničit poměrně rychle, a jejich h oprava je leckdy nemožná. Proto důsledně zvažte, jestli vám například nadměrné pití colových nápojů stojí za to.

Špatná péče o zuby tkví v jejich nedostatečném čištění. Málokdo si umí zuby opravdu pořádně a důkladně vyčistit. Lidé si kupují nejlevnější kartáčky, které ale nedosáhnou všude. Je potřeba si hlídat i techniku čištění a opravdu se věnovat všem zubům ze všech stran. Nejlepší jsou elektrické zubní kartáčky, které se dostanou opravdu všude. Pokud dodržíte tento základ péče o zuby, k zubaři budete chodit jen na preventivní prohlídky.

návštěva u zubaře

Pokud si myslíte, že v Praze není problém sehnat zubaře, budete asi nepříjemně překvapeni faktem, že tomu tak není. I v našem hlavním městě je problém najít ordinaci, která má ještě otevřené registrace. Zajímá vás, která stomatologie v Praze Clinicplus ještě nabírá? Clinic+ má ještě volná místa, takže se můžete v klidu zaregistrovat. Čeká vás moderně vybavená ordinace, a v ní milý a ochotný personál, který dělá vše pro to, aby vaše ošetření bylo co nejméně bolestivé. Svěřte se do péče kvalitních lékařů, kteří zvládnou ošetřit i hodně zanedbané zuby a jejich onemocnění.

Doporučené články