Jaké benefity nám přinesly betonová oplocení

O existenci betonových plotů se někteří lidé dozvídají přes Internet a jiní je vídají například při cestě autem do zaměstnání. Možná, že si tito lidé kladou stejnou otázku – co nám vlastně betonové ploty přináší pozitivního?

Soukromí – s tím bychom asi měli začít. Představte si, že jste si pracně vybudovali překrásnou zahradu, na níž se s radostí chodili dívat vaši přátelé a sousedé, a před pár týdny vám obec oznámila, že bude v jejím katastru stát nové logistické centrum. A přímo před vaším domem, nedaleko odtud, na otevřené planině. Tento postup bohužel není ničím výjimečným, a někteří z vás možná něco podobného prožili na vlastní kůži. Vám pak nezbývá nic jiného, nežli oslovit stavební firmu a nechat postavit třeba betonový plot. Ten vám zajistí alespoň soukromí, abyste nemuseli odtud sledovat ten čilý automobilový ruch.

betonový plot

Prach – spolu s vyšším automobilovým provozem se zvýší i koncentrace prachu v okolí silnice. Od toho vám také pomůže betonový plot, protože alespoň částečně zastíní přímý přístup ke komunikaci a prachové částice se budou zachycovat o betonovou hradbu. Vyšší prašnost přináší i větší výskyt nebezpečných těžkých kovů, které jsou na prachové částice navázány.

cihlová zeď

Hluk – plot z betonu také částečně odhluční okolní prostředí, počítejte s tím, že zvýšený hluk je významný stresový faktor, který vám může značně zhoršit zdraví. Počítá se tu každý oplocený metr, zejména tehdy, je-li provoz za vaším domem opravdu nesnesitelný. Některé obce a města dokonce řeší zvýšení automobilového provozu protihlukovou bariérou – tunelem ze speciálního plastu, což je k vidění například na sídlišti v Praze Řepy.

Ozdoba – a konečně betonové ploty bývají zhotoveny tak, aby zahradu spíše zkrášlily, než aby ji hyzdily. Můžete se o tom přesvědčit sami například z některých realizovaných staveb uveřejněných na Internetu.

Doporučené články