Dobře zorganizované levné stěhování Praha proběhne hladce

Stěhovací procedura většinou stojí a padá na třech typech zavazadel – na nábytku, větších spotřebičích a věcích zabalených v krabicích. Nejobtížnější je pochopitelně přenést chladničku, mrazák a pračku, s tím by se mělo vždy začít a také uvedené spotřebiče usadit na své místo. Některé stěhovací firmy zvládnou i zapojení spotřebičů, dokonce i pračky či myčky k přívodu vody. V další fázi by pak měla přijít na řadu montáž nábytku, ten bývá zpravidla demontovatelný a tuto službu lze u stěhovacích firem objednat v rámci běžné pracovní náplně.

večerní dálniční provoz

V případě, že stěhujete celý byt nebo rodinný dům, vyplatí se s montáží nábytku začít ještě před tím, než se byt začne plnit krabicemi, tím se celý proces zjednoduší, zvláště tehdy, pověříte-li tímto úkolem stěhováky. Skříně, komody, postele, vestavěný nábytek, kuchyňská linka atd. – to vše se tak octne na svém místě, zabráníte vzniku chaosu a věci v krabicích se pak již snáze budou ukládat na svá místa.

Krabice by měly být označené barevně, nejlépe tak, aby je stěhováci odnášeli do místností, kam patří. Jestliže tedy levné stěhování Praha Odnesto.cz zorganizujete a naplánujete tak, aby byl předem jasný postup a na nic se nezapomnělo, nebude docházet ke zbytečným průtahům a vše proběhne poměrně hladce. Současné technické prostředky stěhovacích firem umožňují i instalaci garnýží, zrcadel, polic a dalších bytových doplňků, takže vůbec nemusí jít o náročnou akci, která vám bude přerůstat přes hlavu ještě týden po přemístění věcí do nového bytu.

balicí materiál

Administrativní záležitosti

Projednat podrobný postup prací souvisejících se stěhováním se vyplatí už vzhledem k tomu, že vás čekají všechny administrativní kroky spojené s místem trvalého pobytu, a těch není zrovna málo. Některé se vyřizují e-mailem, jiné se musí zařídit osobně, jako je např. registr vozidel či občanský průkaz. Paradoxně nejnáročnější není samotné přestěhování, ale vybalování věcí, úklid a tyto administrativní nutné záležitosti, které za vás bohužel nikdo nevyřídí.

Doporučené články