Počítač a viry

Už kolikrát se mi bohužel stalo, že se mi rozbil počítač. A protože já se vůbec nevyznám v informačním technologiím a taky nevím, jak se pracuje pořádně s počítačem, tak jsem si řekla, že by to chtělo asi nějakého odborníka. Kolikrát ani nevím, proč se mi zrovna rozbije počítač. Vždycky na něm pracuji opravdu pečlivě a opatrně, aby se mi vůbec počítač nebo notebook nerozbil, jenomže ne vždycky se mi tohle všechno podaří. Sama jsem byla velice nešťastná z toho, když mi přítel jednou řekl, že můj počítač napadl nějaký malware a další virus. Tohle samozřejmě informační technologie je velice časté, pokud nemáte velice dobrou antivirovou ochranu v počítači.

Počítač má doma už každý.

Já sice v počítači a taky v notebooku mám ochranný antivirus, ale není většinou tak silný, aby uchránil opravdu před vším možným. Kolikrát mám v počítači v notebooku takové viry, které ani neznám. A to si vzpomínám, že nás na střední škole učili nějaké základní druhy malware a dalších viry, které se týkají právě počítače nebo notebooku a dalších takových podobných zařízení. Takže i když ovládáte skvěle internetovou technologii a informační dovednosti a vyznáte se v počítači, tak samozřejmě jistě víte, že i nejlepší ochrana nemusí vždycky působit na sto procent.

IT chce pořádnou ochranu.

Já sama jsem si řekla, že jestli ještě jednou se mi tohle stane, tak si pořídím nějaký lepší antivirus a taky nějaký lepší systém, co se týče informační technologie. Kolikrát jsem chtěla už tohle nabídnout příteli, jenomže sám přítel mi vždycky řekl, že tohle je všechno předražené. Kolikrát si sestra zaplatila opravdu velice drahou antivirovou ochranu a stejně tam chytla různé malware, že počítač musela dát na opravu. A je to potom velice smutné, když si zaplatíte nějakou službu, která potom nakonec vůbec nefunguje. Kolikrát jsem taky psala nějakou stížnost, ale bohužel vždycky bez úspěchu, vždycky mi ani nikdo neodpoví.

Doporučené články