Jak zařídit teplou vodu v bazéně

Bazén se v těchto parných letních dnech stává oázou ochlazení pro naše tělo. Člověk se po úmorné práci v horkém dni těší, nalije si oblíbený nápoj a ve stínu terasy či slunečníku skočí do svého bazénu pro osvěžení těla. Jenže ouha, voda je ledově studená, co s tím?

Řešení se nabízí úplně samo, použít bazénovou solární plachtu. Tato plachta má dvě výhody. Ta první je, že zachytává nečistoty, které mohou zalétnout do vody, ale ta hlavní výhoda je v tom, že udržuje teplotu vody a dokonce ji i ohřívá.

teplý bazén

Plachta je tvořená vzduchovými polštářky, které izolují vodní hladinu od okolního vzduchu, kdy jeho teplota je mnohdy nižší než voda, hlavně v noci. Tím omezí unikání tepla, které jde vzhůru a uniká pryč z bazénu.

Pokud bazén není používán, pak je vhodné bazén solární plachtou přikrýt, aby sluneční paprsky pomohly ohřát vodu a zároveň bazén ochránila před nečistotami.

Bazénová solární plachta se prodává ve třech barvách. A to bezbarvá – transparentní, modrá a černá. Bezbarvá folie se užívá tehdy, pokud je u bazénu nainstalován dodatečný ohřev vody. Tato plachta pouze izoluje od úniku tepla a zakrývá bazén před nečistotami. Ostatní barvy folie napomáhají i ohřevu vody bez použití dodatečného ohřevu, např. solárními panely.

Solární plachty se také vyrábí ve dvou tloušťkách a to 180 a 200 µm a v mnoha tvarech. Nejběžnější je tvar kruhový, čtvercový či obdélníkový a oválný. Zákazník si ale může plachtu nechat vyrobit na míru příp. si plachtu vyříznout svépomocí přímo na svůj bazén.

teplá voda v bazéně

Instalace plachty je úplně jednoduchá. Majitel ji položí na hladinu a roluje ji od kraje ke kraji a poté vyrovná. Jen je nutné dbát na to, že plachta musí být bublikovou stranou k vodní hladině. Tím zaručí, že plachta bude fungovat jak má.

Není také na škodu doplnit bazénovou solární plachtu o dodatečný ohřev vody. Kdy tím je zaručen rychlejší ohřev vody.

Doporučené články