Jak udělat kuře na kokosovém oleji a zdravě

V tomto receptu bude hrát hlavní roli náš kokosový olej bio raw. Je to ideální „komponent“ do našeho receptu, který je sice bohatý na tuky, ale také vlákninu, vitamíny a další tělu prospěšné složky, které udržují náš organismus v chodu a zaručují zdraví.

rozpůlený kokosový ořech na podkladu

Co budeme tedy potřebovat?
– naporcované kuře (prsa či stehna, záleží na chuti)
– kokosový olej
– arašídové máslo
– citronovou kůru
– namleté chilli
– citronovou šťávu
– koření pro dochucení dle libosti
– nějakou přílohu

ještě zelený kokosový ořech utržený ze stromu

Nejprve si tedy uděláme omáčku, kterou poté pokropíme kuře. Je to opravdu jednoduchý recept. Všechny ingredience, kromě kuřete, smícháme do jedné nádoby a promixujeme. Pakliže nemáme mixér, opravdu pečlivě promícháme. Můžeme přidat místo citrónů limetku, která dodá trošku jiný šmak. Osolíme a opeříme. NA rozpálenou pánev vložíme naporcované kousky kuřete a orestujeme do té doby, dokud se maso nezacelí. Jakmile je maso zacelené, přidáme omáčkovou či omáčkoidní směs a na mírném plamenu pořádně promícháme.

Jakmile máme promícháno, odstavíme a necháme chvíli nadechnout. Podáváme s přílohou, kterou zamícháme do směsi nebo ji jenom přiložíme k ní.

V tomto receptu jsme tedy užili kokosového oleje a my vám garantujeme, že po prvním soustu budete překvapeni, jak moc jídlo chutná jinak, bude mít takovou tu specifickou kokosovou chuť. Kokosový olej jde takřka se vším, s čím ho spárujete, takže vynikne zejména chuť citronu a chilli, celé jídlo vás tak přenese někde do plážových exotických letovisek, ať už tady mrzne nebo svítí sluníčko. S kokosovým olejem opravdu záleží jenom na vaši fantazii a můžete celou řadu pokrmů připravovat naprosto v klidu, protože nevyžaduje naprosto žádné jiné speciální zacházení, byť se jedná o exotickou potravinu.

kokosové ořechy na prodej na tržnici

Pokud byste se tedy chtěli podívat na naši nabídku, budeme rádi, určitě se podívejte také na jiné ingredience, které ve svém báječném vaření můžete použít. Dobrou chuť!

Doporučené články