Bio kokosový olej se vyplatí!

O panenském kokosovém oleji https://www.nakliceno.cz/kokosovy-olej/ už toho bylo tolik napsáno, že si někdo už může říct, že to stačilo. Ale nestačí! Tento produkt je unikátní ve svém složení a tím, jak dovede působit na lidský organismus. Navíc je jedinečný v tom, že je čistě přírodní a tudíž neobsahuje žádné konzervanty, dochucovadla, soli, éčka a vůbec jiné další škodliviny, které jsou leckdy rafinovaně ukryty v potravinách, které jsou běžně dostupné a k mání.

Někdy lze zachytit rozporuplné názory na vliv kokosového oleje na pokožku a zdraví, ale v poslední době převažují kladné názory a výzkumy, které potvrzují, že používáním tohoto skvělého produktu nešlápneme zaručeně vedle.

kokosová palma

Kokosový ořech je plod kokosovníku ořechoplodého. Má tvrdou nepropustnou hnědou slupku ověnčenou drobnými lýkovými vlásky. Uvnitř plodu se ukrývá bílá dužnina a kokosová voda. Občas je ke koupi mladý kokosový ořech, který nám skýtá právě čerstvou kokosovou přirozeně nasládlou vodu, která neobsahuje žádné tuky a nadmíru cukrů. Naopak obsahuje draslík, vitamíny řady B a C. Pomalým a postupným lisováním dužniny vzniká další produkt, a to kokosový olej.

kokos kosmetika

Tento proces se děje „za studena“, a to proto, aby nedocházelo k úbytku vzácných látek jako například kyseliny laurové, která má výtečný vliv na naši imunitu. Jestliže dužnina prochází procesem za studena, získáváme živou surovinu tj. raw a jestliže se palmy pěstují ekologicky, pak přibude další přívlastek a to bio. Výsledné dílo má široké použití jak v kuchyni, tak v kosmetickém průmyslu. můžete ho používat jak ve speciálních raw receptech, kdy se suroviny zahřívají maximálně do 40 stupňů C, ale je možné na něm i smažit, a to proto, že se jedná o značně termostabilní tuk. V kosmetice ho najdeme v různých pleťových krémech. Kdo ho použije jako tělové mléko, neprohloupí, protože dodá pleti vláhu a hebkost. Má prostě široké použití.

Doporučené články