Buďte připraveni na opravy v domácnosti

Čeká vás instalace topení, oken nebo třeba instalace vodovodních rozvodů? Je třeba se na tuto událost řádně připravit a nenechat nic náhodě. Pokud se jedná ve vašem případě rovnou o celkovou přestavbu bydlení, dobrá zpráva je, že tohle nemusíte vůbec řešit, protože všechen nábytek musí pryč.
muž v dílně
Pokud ovšem pouze potřebujete uspořádat nábytek a vybaven domácnosti tak, aby zůstalo v místnostech během úprav domácnosti, jste tady správně.
Důležité je zjistit si od dělníků, zedníků a dalších účastníků úprav vaší domácnosti, co by vám doporučili pro předejití nějakým škodám. Určitě vám ochotně sdělí, co by bylo nejlepší nakoupit jako ochranu pro vaše věci a co dělat.
Dalším krokem je samozřejmě tyto věci nakoupit a přihodit k nim příslušenství navíc, které jste uznali za vhodné si taky pořídit. Pamatujte si, že jistota je jistota a raději do ochrany svého majetku dejte o pár stovek korun více, než kupovat nové vybavení za „pár“ tisíc korun.
Univerzální rada pro ochranu nábytku je, dát všechno na jednu stranu místnosti, kde nebude překážet. Nezapomeňte na koberce, obrazy, fotografie, záclony a další věci. Křehké věci, jako je sklo nebo elektronika zabalte do měkkého obalu nebo je dejte do skříní, bezpečných prostorů, kde se na ně nebude prášit a nebude hrozit, že dojde k jejich poškození.
Následně na všechny věci, které chcete, aby byly v bezpečí, překryjte krycí fólií a její kraje přelepte papírovou páskou, abyste zabránili zvedání se, či padání fólie.
kohout na topení
V neposlední řadě, si nezapomeňte pečlivě uchovat všechny cennosti, jako jsou drahé šperky, peníze, dokladu, smlouvy a další, na místě, kde to instalatéři, zedníci nebo jiní lidé, kteří u vás doma budou pracovat, nebudou moci najít. Jistě, nemusí se jednat o zloděje, ale proč se raději nepojistit? Nikdy nevíte, co se může stát a kdo se bude pokoušet dostat do vašich osobních věcí.

Doporučené články