Škoda Auto vyplatila rekordní mzdy svým zaměstnancům

Přibližně třicet tisíc zaměstnanců firmy na svých bankovních účtech našlo v dubnu částky, které převyšovaly veškeré jejich dosavadní mzdy. Společnost totiž nejen navýšila mzdy, ale také vyplácela bonus, který zajistil, že vyplacené rekordní částky převyšovaly sto tisíc korun hrubého.
I když byli zaměstnanci v průběhu první části roku spořili, nyní byli štědře odměněny za svoji práci a věrnost. V každém případě, ani tak neplánují nijak zvlášť utrácet. Ti, co už hodlají svoje peníze někam investovat, většinou mají v plánu zainvestovat do cestování či do sňatku s drahou polovičkou.
starý volant
V předchozím roce dle průzkumu ve firmě zaměstnanci spíše kupovali spotřební zboží, mobilní telefony a plánovali si například nechat udělat tetování. V letošním roce si spíše plánují až na výjimky peníze šetřit na takzvaně horší časy.
Je jisté, že nadprůměrně vysoká výplata je velmi příjemná a zaměstnanci jsou vděčni odborům, které za ně vyjednají spoustu dobrých věcí. Ve většině velkých firem se takové věci nestávají běžně.
Většinu peněz však zaměstnanci nechají v rodinném rozpočtu, protože se připravují na avizovanou krizi, které se údajně kvapem blíží. Lidé nejen čtou veřejně dostupné informace, ale také vnímají v rámci svého zaměstnání, že automobilový průmysl čekají výzvy a překážky, tedy horší časy. Z toho plynou obavy a snaha vydělané peníze ušetřit.
Mzdy ve firmě
stopy v poušti
Od prvního dubna zvedla společnost tarifní třídy o 2500 korun měsíčně, z čehož se odvíjel i růst dalších variabilních složek mzdy. Tedy například osobního ohodnocení, které se podle zveřejněných údajů navýšilo až o 380 korun. Průměrná měsíční hrubá mzda těchto zaměstnanců se loni ve Škodovce pohybovala okolo 51 000 korun. Odbory však vyjednaly právě navýšení variabilního bonusu a jednorázový bonus jako takový. K uvedené výplatě tedy ještě zaměstnanci dostali dalších 65 000 korun hrubého navíc, jako jednorázový roční bonus. Pro většinu lidí to pak tedy skutečně znamenalo, že jejich hrubá mzda přesáhla částku 100 000 korun, což je po odečtení daní přibližně 70 000 korun, které jim přišly na účet.

Doporučené články