Gastronomie na dovolené


Jezdíte na dovolenou k moři?
Podle průzkumů si naprostá většina lidí neumí představit dovolenou bez moře a bez sluníčka. Proto se stovky tisíc lidí z Česka každý rok chystají právě k moři, kde si užijí nejen nové zážitky, ale především kde si odpočinou po roce téměř nepřetržité práce. Ať už jedete na dovolenou sami nebo s dětmi, je velká pravděpodobnost, že skončíte v Chorvatsku. A pokud jedete s dětmi, pravděpodobnost se zvyšuje téměř ke 100 %. Chorvatsko je od Česka vzdálené jen pár hodin jízdy autem, a i to je jeden z mnoha důvodů, proč sem lidé jezdí stále rádi, i když mohou cestovat po celém světě.

restaurace moře

Pokud jezdíte do Chorvatska pravidelně, jistě vám neuniklo, že v každém městě najdete spoustu skvělých restaurací, kde si můžete dát opravdu skvělé místní jídlo. Dovolená je především k odpočinku, a i když jedete do apartmánu kde si můžete vařit, stejně nakonec alespoň občas skončíte v nějaké z restaurací, kde si dáte něco dobrého k jídlu a nasajete velice příjemnou atmosféru.

Velice populárním místem v Chorvatsku je Žaborič, kde se mimo jiné nachází i nejedna vyhlášená restaurace. Mimo sezonu ale část z nich zavírá, nicméně už na Velikonoce byla restauraxce Pomalo otevřena Najadranu.cz a nabídla spoustu místních specialit. Zajít si do ní můžete i během své letní dovolené a ochutnat můžete třeba mořské plody.

moře jídlo

Značná část lidí jezdí do Chorvatska pravidelně, protože se jim zde líbí, a také už znají velice dobře místní měnu, vyznají se v některých městech a někdy se dokonce i domluví. Kdo hledá skvělou investiční příležitost, může využít současné možnosti nákupu apartmánu, který lze využívat jako ubytování pro osobní potřebu na dovolené. Po zbytek roku je možné apartmán pronajímat nejen místním, ale i turistům. Chorvatsko nabízí spoustu zajímavých možností, objevte je všechny.

Doporučené články